Yakın Doğu Üniversitesi ile Celal Bayar Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2015, 14:36
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:15

Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence bünyesindeki Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi, KKTC Engelsiz Bilişim Platformu ve Celal Bayar Üniversitesi’nin Sekretaryası’nın yürüttüğü Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol,  Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan ile Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A.Kemal Çelebi arasında imzalandı

Prof. Dr. Ümit Hassan: “Topluma Katkı Sağlayacak Resmi Bir Ortaklığın Temelini Atıyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, protokol imza töreninde konuşan YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, “karşılıklı çıkar ve faydanın mevcut olduğu alanlarda işbirliğine dayalı topluma katkı sağlayan araştırma projeleri ve kültürel değişim programlarının desteklenmesi ve geliştirilmesi yoluyla Celal Bayar Üniversitesi ile ilişkileri geliştirmek amacıyla resmi bir ortaklığın temelini atıyoruz” dedi.

Prof. Dr.  Ahmet Kemal Çelebi: “Yakın Doğu Üniversitesi İle Tam Bir İşbirliği Sağlamak Arzusundayız, Hayırlı Olmasını Dilerim”

Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Ahmet Kemal Çelebi ise; “bugün benim için çok önemli ve anlamlı bir gün, sahip olduğumuz beşeri ve fiziki sermayeyi Yakın Doğu Üniversitesi ile paylaşmak arzusundayız.İşbirliği yapıldığı ölçüde araştırmanın gelişebileceğini ve zenginleşeceğini biliyoruz. Biz bugün burada Yakın Doğu Üniversitesi ile böyle bir protokolü imzalayacağız,hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Karşılıklı Destek Sağlayacak Bir Protokol İmzalandı...

Konuşmaların ardından Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan ile Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi işbirliği protokolünü karşılıklı olarak imzaladılar. İmzalanan protokol kapsamında işbirliğine dayalı araştırma ve ortak akademik toplantılar, belgelerin, araştırma materyallerinin, yayımların ve karşılıklı ilgi alanlarında bilgilerin değişimi; yapılan projelerin kapsamında ortak atölye çalışmalarının ve toplantıların düzenlenmesi, organizasyonu ve ev sahipliği; araştırma faaliyetleri, burs ve fon ayırma, teknoloji transferi ve araştırma yayınlama kurumsal gelişim konuları da dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her iki tarafın da ilgi alanı dahilindeki olan konularda tavsiye ve destek ve bilginin değişimi ve tarafların her ikisine de fayda sağlayacak diğer faaliyetler yer almaktadır.