Yakın Doğu Üniversitesi İle Başbakanlık Arasında Yapılan Protokol Çerçevesinde Devlet Okullarında Eğitim Gören Başarılı Öğrencilere Yönelik Yaz Boyu Eğitim Kursları Başlatılıyor
Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 16:04
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 08:50

Yakın Doğu Üniversitesi ile Başbakanlık arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devlet okullarında öğrenim gören ve maddi durumu iyi olmayan başarılı lise öğrencilerine yönelik çeşitli branşlarda ücretsiz eğitim kursları verilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hayata geçirilecek protokol çerçevesinde, yaz dönemi boyunca öğrencilere İlk Yardım, Beslenme, İngilizce, Gastronomi, Güzel Sanatlar, Saç ve Bakım, İşletme -Muhasebe başlıkları altında ücretsiz eğitim programları düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi öğretim elemanları tarafından verilecek eğitim kurslarının 9 Temmuz 2018 Pazartesi günü başlayacağı duyuruldu. 9 Temmuz- 1 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek kurslar Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilecek. Kursları tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Koordinatörlüğünde düzenlenecek olan eğitim kursları, ülkemizin geleceği olacak olan gençlerin iyi bir eğitim almalarını ve yetenekleri doğrultusunda mesleklere sahip olabilmelerine yol göstermek amacıyla düzenleniyor. Bu kurslar sayesinde öğrencilere akademik ve sosyal gelişim kazandırılacak hem de özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye fırsat tanıyacak. Yaz boyunca farklı branşlarda verilecek eğitim kursları öğrencilerin ileriki yaşamlarında okul seçimlerini ve başarı seviyelerine de büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.