Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Ortopedik Özürlüler Derneği’ne Nezaket Ziyareti…
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 15:12
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:45

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’in daveti üzerine derneğe bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ziyarette dernek tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne 2017-18 akademik yılında, dernek bünyesinde yürütülen ‘mavi kapak’ projesine koydukları katkıdan dolayı bir teşekkür belgesi sunuldu.

Ziyarete katılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerife Z. Eyüpoğlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nur Köprülü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Behiye Çavuşoğlu ve Fakülte Öğrenci Kulübü danışmanı Uz. İmren Gürbaşar, dernek binasını gezerek sunulan hizmetler hakkında bilgi alma fırsatı buldular.

Günay Kibrit; “Derneğin Sağladığı Hizmetlerin ve Yarattığı İmkanların Tümü Bağışçılar Sayesinde Oluyor”
Ziyret sırasında konuşan dernek başkanı Kibrit, derneğin sağladığı hizmetlerin ve yarattığı imkanların tümünün bağışçılar sayesinde olduğunu belirterek, gönüllülük ilkesi ile gerçekleşen tüm etkinliklerin derneğin varlığını sürdürmede yardımcı olduğunu söyledi ve katkı koyan herkese gönülden teşekkür etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerife Z. Eyüpoğlu da, bu davetin hem Yakın Doğu Üniversitesi hem de fakülteleri adına çok önemli olduğunu ve derneğin faaliyetlerine katkı koyma konusunda her zaman hazır olduklarını ifade etti.


Prof. Dr. Eyüpoğlu; “Birçok Etkinlik Gerçekleştirme Arzusu İçerisindeyiz”
Prof. Dr. Eyüpoğlu ayrıca derneği yerinde inceleme fırsatı bulmanın ve verilen hizmetleri görmenin onlarda daha birçok etkinlik gerçekleştirme arzusu yarattığını ekledi. Derneğin son teknoloji ile donatılmış altyapısı, sağladığı hizmetler ve manevi desteği görmenin onları çok etkilediğini aktaran Prof. Dr. Eyüpoğlu, Dernek Başkanı Günay Kibrit’e çabalarından dolayı teşekkür etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri, dernek binasının daha ziyade bir

rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermesinden ve farklı alanlarda engelli bireylerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmetler sunmasından dolayı çok mutlu olduklarını ileterek Kıbrıs Türk Ortapedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’i tebrik edip başarılarının devamını dilediler.