Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, Ameliyat Öncesi Simülasyon Dönemi Yeni Pacs Donanımı ile Başladı
Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2015, 14:51
Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 14:02

4 Boyutlu Radyolojik Görüntüleme, Simülasyon ve Teşhis İmkanı

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından kullanımına başlanan PACS, radyolojik verilerin ortak bir medyada buluşturulup saklanmasına, gerektiğinde bu verilerin işlenmesi ve raporlanmasına, ayrıca operasyonlardan önce sanal ortamda simülasyon fırsatı ile başarı oranı ve kalitesinin arttırılmasına imkan sağlıyor.

PACS Donanımının Kullanım Alanları

Fujifilm Synapse PACS donanımı, 3 boyutlu radyolojik görüntüleme yanında görüntülerin zamansal (4D) işleme ve saklama özelliklerini kullanarak, tetkik ve raporların kısa sürede hazırlanmasını, hasta verilerinin uzun süreli saklanmasını ve hekimlerin bu verilere istenen her noktadan (Tablet, cep telefonu, dizüstü bilgisayar vb.) erişebilmesini sağlıyor.

Yeni donanım, klasik PACS donanımına göre, Nöroloji, Kardiyoloji, Pulmonoloji, Gastroentroloji, Üroloji ve Onkoloji branşlarında çok ayrıntılı uygulamaların yapılmasını da olanaklı hale getiriyor. Bu uygulamalara sanal kolonoskopi ve bronkoskopi, sanal stent takılması, sanal katater yerleştirilmesi ve gelişmiş damar analizlerinin yapılması gibi birçok örnek verilebilir.

Sağlık alanında son teknoloji ürün ve hizmetleri adamıza ve Kıbrıs halkına sunmayı kendine ilke edinmiş olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, yatırımlarına ara vermeden devam edecektir.

Haber Videosu