Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi “Yakın Sağlık” Dergisinin 4. Sayısı Yayınlandı
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2016, 18:48
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:28

Ülkemizde, dünyada ve Yakın Doğu Hastanesi’nde sağlık bilimleri ile tıp alanında kaydedilen güncel bilgi ve gelişmeleri, hastalıkları ve tedavi yöntemlerini Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin uzman ve deneyimli doktorlarının bilgi ve tecrübeleri ile en etkin şekilde topluma aktarma hedefiyle hazırlanan “Yakın Sağlık” Dergisi’nin dördüncü sayısı yayınlandı.  Altı ayda bir yayınlanan ve önceki sayıları büyük ilgi ve beğeni uyandıran derginin Sonbahar / Kış  sayısı yine birçok önemli ve güncel konuyu bünyesinde barındırıyor.

Eğitim ve Sağlık Alanında Toplumsal Gelişime Destek Devam Edecek
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel  derginin dördüncü sayısına yönelikyazısında, adamızdaki yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla çıkılan yolda, sürekli gelişmeye devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin, dünyada sağlık alanında gelişen teknolojileri takip etmeye devam ederek, uzman kadrosunu sürekli büyüterek, sadece Kıbrıs’tan değil yurtdışından da bir çok hastanın tercihi olma yolunda kendini geliştirmeye devam etme olduğunu belirtti.  Doç. Dr. Günsel, tıp bilimini daha da ileri taşımayı kendine vizyon edinmiş Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve diğer Yakın Doğu Ailesi kurumlarının, eğitim ve sağlık alanında toplumsal gelişime destek vermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

“Yakın Sağlık” Dergisi Dördüncü Sayı İçeriği
Ücretsiz olarak yayınlanmakta olan “Yakın Sağlık” dergisinin bu sayısında da birçok önemli dosya konusu bulunuyor. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin uzman doktorlarının bilgi birikimlerini paylaştığı sayıda, özel dosya konusu olarak “Modern Tıpta İnfertilite” yer alırken, Çocuk Sağlığında; aşılama, idrar kaçırma, konuşma gecikmesi, disleksi, doğumsal kalp hastalıkları, gelişimsel kalça displazisi, yenidoğanlarda işitme taraması ve besin alerjileri, Tıbbi Genetikte; beyin tümörleri, Göz Sağlığında; prespiyopi ve katarakt ile gözde sarı nokta hastalığı, Radyasyon Onkolojisinde; radyoterapiye bağlı erken yan etkilerden korunma yöntemleri haberleri de bulunuyor. Bunlara ilave olarak bağışıklığı güçlendirme önerileri, baş ve boyun bölgesindeki şişlikler, Alzheimer, fibromyalji, boyun tutulması, karpal tünel sendromu, Hepatit E, damar sertliği, meme kanserinde erken tanının önemi, deri hastalıkları, pre-diyabet (gizli şeker), güzellik ve estetik ile klinik psikoloji haberleri gibi daha birçok konu da Yakın Sağlık Dergisi’nin dördüncü sayısında okuyucu ile buluşuyor.