Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İkinci Defa“Russian Art Week” (Raw) da
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2017, 10:55
Son Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 16:41

Uluslararası Modern Sanat ve Tasarım Fuarı Yarışmaları’nda Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden Doç. Dr. Erdal AYGENÇ seçici kurul üyeliği yapacak.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden Doç. Dr. Erdal AYGENÇ Rusya’nın en önemli sanat kuruluşlarından biri olan ve 15.000 dolayında üyesi bulunan “Creative Union of Artists of Russia” - Rusya Yaratıcı Sanatçılar Birliği’nin seçici kurul üyeliğine seçildiği belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Doç. Dr. Erdal AYGENÇ; “17-23 Nisan 2017 tarihlerinde Moskova’da gerçekleşecek etkinliğe güzel sanatlar ve tasarım alanlarından öğrenciler, öğretim elemanları veya diğer ilgililer yarışmacı olarak katılabileceklerdir. Konunun serbest olduğu yarışmaya; resim, heykel, grafik, tiyatro, film ve televizyon, fotoğraf, multimedya, el sanatları gibi bir çok alandan istenilen sayıda çalışma ile –posta ya da internet üzerinden- katılmak mümkündür. Etkinlikte 10’dan fazla ülkeden 500’den fazla sanatçı/tasarımcı yarışacaktır" dedi.

Rusya’nın en önemli sanat kuruluşlarından biri olup, 15.000 dolayında üyesi bulunan “Creative Union of Artists of Russia” -Rusya Yaratıcı Sanatçılar Birliği’nin temsilciliğinde düzenlenecek etkinliğin amacına da değinen Doç. Dr. Erdal AYGENÇ, Avrupa’daki Üniversiteler ve sanat kuruluşları ile ortak bir çalışma yürütülmekte olduğunu ve bu etkinliğin, sadece Rusya’da değil, tüm Avrupa’da yetişen genç yeteneklerin keşfedilip teşvik edilmesine zemin oluşturmakta olduğunu vurguladı.

AYGENÇ, çeşitli ülkelerden alanında uzman eğitmen ve sanatçıların jüri üyeliği yapacağı yarışmanın, ülkemiz için de iyi bir fırsat olduğunu düşünmekte ve Yakın Doğu Üniversitesini Uluslararası bir etkinlikte temsil ediyor olmaktan onur duymaktayım dedi.

Yarışma sonunda seçilen çalışmalar Moskovo’da, Uluslararası Sanat ve Mimarlık Merkezi’nin Büyük Sergi Salonunda sergilenecektir. İlgilenenler ayrıntılı bilgiye http://www.artweek.ru/index.php/en/ adresinden ulaşılabilir.”