Yakın Doğu Üniversitesi GSTF Aldığı Ödüllerle Gururlandırdı
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2017, 12:47
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:30

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Genç Sanatçılar Resim Yarışması’ bu yıl 9.kez düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Genç kuşak ressamların özendirilmesini hedefleyen yarışmada 42 eser arasından 21 adet eserin sergilemeye layık görüldüğü belirtildi.

Gstf Öğrencilerinden Selma JASMİN DEVİN İle Burçin PEHLİVAN’a Başarı Ödülü

Doç. Dr. Ümit İNATÇI ve Ressam OYA SILBERY’den oluşan ‘Genç Sanatçılar Resim Yarışması’ jürisi, eğitim ve anlayış farkı gözetmeksizin yaptığı değerlendirme sonucunda; Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University), Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF), Plastik Sanatlar Bölümü öğrencilerinden Selma JASMİNE DEVİN ‘Boğa’ve Burçin PEHLİVAN ‘No 4’ isimli çalışmaları ile başarı ödüllerine layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi, GSTF, Plastik Sanatlar öğretim elemanlarından Hasan Zeybek konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri özgün çalışmalar ile başarı ödüllerine layık görülmeleri başta hocaları olmak üzere bütün Yakın Doğu Ailesini gururlandırmaktadır” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi, GSTF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdal AYGENÇ ise; “Her yıl yapılan benzer yarışmalarda gerek eğitimine devam eden gerekse mezun olan öğrencilerimiz sanat ve tasarım alanlarında kendilerini geliştirerek yol alma devam ettiklerini göstermekteler.Bu yıl Selma JASMİNE DEVİN ve Burçin PEHLİVAN ile birlikte mezunlarımızdan Kemal Behçet CAYMAZ mansiyon ödülü,Tünay ÖZYAY ise sergileme almıştır. Öğrencilerimizi ve onları böylesi yarışmalara hazırlayan hocalarımıza teşekkür ederim” dedi.

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninin ardından sanatseverler ile buluşturulan sergi,  30 Haziran 2017 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde sanatseverler tarafından izlenebiliyor.