Yakın Doğu Üniversitesi Futbolcu Robotları (NEUIslanders) Avrupa Turnuvası için Hollanda’ya Hareket Etti
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016, 13:30
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:39
Yakın Doğu Üniversitesi Futbolcu Robotları (NEUIslanders) Avrupa Turnuvası için Hollanda'ya Hareket Etti

- NEUIslanders Robotik Futbol Takımı Almanya'da yapılacak olan dünya kupası öncesinde  Avrupalı rakipleri ile karşılaşacak
Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Laboratuvarında geliştirilen robotik futbol takımı, NEUIslanders. Haziran ayında Almanya'da yapılacak olan dünya kupası öncesinde  Avrupalı rakipleri ile karşılaşacağı RoboCup Avrupa turnuvası için Hollanda'ya gitti.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2015 Temmuz ayında Çin'de yapılan dünya kupasından sonra çalışmalarına hız veren NEUIslanders robotik futbol takımı Hollanda'nın Eindhoven şehrinde düzenlenecek olan turnuvada Almanya'dan 2 takım ve Hollanda'dan 1 takım ile karşılaşacak ve turnuvada KKTC'yi temsil edecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Futbolcu Robotları (NEUIslanders) Avrupa Turnuvası için Hollanda'ya Hareket Etti


NEUIslanders Robotik Futbol Takımı Hollanda'ya 6 Kişilik Bir Ekiple Gitti

NEUIslanders takımı Hollanda'da düzenlenecek olan yarışmaya Nurullah AKKAYA, Fatih EMREM, Seyhan HÜSEYİN, Berk YILMAZ, Murat ARSLAN ve Görkem SAY'dan oluşan 6 kişilik bir ekip ile turnuvaya katılıyor.

Turnuvaya katılan takımlar arasında 5 yıllık geçmişi ile turnuvanın en genç futbol takımı olan NEUIslanders futbol takımı kurulduğu günden itibaren elemeleri geçerek Robocup Dünya Robotlar arası Futbol turnuvasına katılım başarısını gösteriyor. Yakın Doğu Üniversitesi İnavosyon Merkezi Ar-Ge ekipleri tarafından geliştirilen NEUIslanders Robot Futbol takımı her dünya kupasında derecelerini geliştirme başarısını da gösteriyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Futbolcu Robotları (NEUIslanders) Avrupa Turnuvası için Hollanda'ya Hareket Etti

Takım kaptanı Nurullah AKKAYA çok yoğun bir çalışma sürecinin üzerine dişli Avrupalı rakiplerimizle karşılaşmanın haziran ayında düzenlenecek olan Robotik dünya kupası öncesinde Avrupa takımları arasında takımımızın durumunu görmek için çok güzel bir fırsat olduğunu ve takıma yeni katılan ekip elemanlarının böyle bir turnuvada robotik alanına adaptasyonlarını gerçekleştireceklerini söyledi.