Yakın Doğu Üniversitesi Fonetik İzdüşümler’e Ev Sahipliği Yapıyor
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2016, 01:13
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:22
Yakın Doğu Üniversitesi Fonetik İzdüşümler'e Ev Sahipliği Yapıyor

Fonetik İzdüşümler sanatçı Grubu 2016-2017 Eğitim yılının İlk etkinliğini Yakın Doğu Üniversitesinin katkılarıyla gerçekleştiriyor.

Ünlü Sanatçı Cihan ÜNAL’ın da konuk olarak katılacağı gecede, Piyano’da Yeşim Beyaz İLKAN, Gitar ve şarkılarıyla Alev ARSAL, ve güçlü sesiyle Nejla EGEMEN sahne alacak.

Program, Grubun kurucusu Yeşim Beyaz İLKAN’ın konuşmalarının ardından sırasıyla Şair Altay BURAĞAN, Şair Arif ALBAYRAK, Şair İlkay ADALI, Şair Feyzan KORUR, Şair Mehmet LEVENT, Şair Nurperi ÖZGENER, Şair Semra Vehbi YILDIZ ve Şair Talat ÜRER şiirlerini müzik eşliğinde seslendirecekler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk Kültürünü yaşatma, müzik ile şiiri birada izleyicilere sunma fırsatı bulan Grup buna benzer etkinlikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de yayma ve tanıtma adına gerçekleştirdikleri belirtildi.

Programda, Türkiye'nin ünlü Tiyatro sanatçısı Cihan ÜNAL’ın da "Akrep gibisin kardeşim, Nazım Hikmet ve Telli Kavak" şiirleriyle konuk olacağı programda, Aydın Gün ve My Way ve Besame Mucho, Quizas quizas guizas, Sway isimli şarkılarıyla yer alacak.

28 Ekim 2016 Cuma günü saat 20:00’ da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür Kongre Merkezinde, gerçekleştirilecek etkinlikte zengin sanatcı kadrosu izleyenlerine unutulmaz bir geceye hazırlanıyor...