Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin Uluslararası (ACPE) Sertifikasyon Süreci Hırvatistan’da Anlatıldı
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2017, 08:33
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:25

Yakın Doğu Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nin Amerika’da faaliyet gösteren Eczacılık Eğitimi Akredistasyon Kurulu tarafından uluslarası sertifkasyon verilmesine onay verilme süreci Hırvatistan, Split’da gerçekleştirilen, “Eczacılıkta Yaşam Boyu Eğitim (Life Long Learning in Pharmacy ( LLLP ) 11. Uluslararası Konferansı”’nda  anlatıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, birçok davetli konuşmacının, workshopların, küçük tartışma gruplarının, kısa sözlü sunum ve posterlerin yer aldığı konferansta, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı ve Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Dudu ÖZKUM YAVUZ tarafından, “Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin  Uluslararası  (ACPE) Sertifikasyon Süreci” konulu sunum yapıldı.

Doç. Dr. Dudu ÖZKUM YAVUZ’un ilgi çeken poster ve sözlü olarak yaptığı sunumu, Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kuruluyönetimi tarafındandan takdir ve beğeni aldı.

ACPE Sertifikasyon Sürecinde Neler Öğrenildi...
Sunumunda, Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin sertifikasyon alabilmesi için yaşanan süreci anlatan Doç. Dr. YAVUZ, bu süreçte neler öğrendiklerinden bashetti. Doç. Dr. YAVUZ,  “Yeni öğretim ve değerlendirme yöntemleri, müfredat, fakülte eğitim ve stratejisini iyileştirmek için öğrenme çıktılarının öğrencilerin yetkinliklerini ile eşleştirmek, nasıl SWOT analiz yapabileceğini ve hala birer öğrenen olunacağını unutmamayı öğrendiklerini dile getirdi.

Doç. Dr. ÖZKUM: “Kendimizi Eczacılık Mesleği Değerlerini Öğrencilerimize Aktarmaya Adadık”
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı ve Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Dudu ÖZKUM YAVUZ, elde edilen bu başarı ile ilgili olarak verdiği bilgide, gelecekteki meslekler arası öğrenme faaliyetlerini planladıklarını ve kendilerini eczacılık mesleğindeki değerler ve tutumları öğrencilere aktarmaya adadıklarını söyledi.

“En önemlisi, fakültemizin kalitesini değiştirmeye ve kalitesini yükseltmeye kararlı olmaya çabaladık” diyen Doç. Dr. YAVUZ, “ACPE ile sertifikasyon süreci ve başarıları, bizim için yeni bir iletişim kültürü ve atmosferi yarattı. Bu sertifikayı alabilmek için öğrencilerimizin katılımları çok önemliydi. Eczacılık mesleği için tüm ekibin gurur ve başarı duygusunu geliştirdik. Bu süreci eczacılık fakültesine kendilerini geliştirmek ve temeldeki kalitelerini yükseltmek için öneriyorum” dedi.