Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Uluslararası Platformda
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2016, 13:25
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:01

-Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan NCADS, Slovakya’da Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsil etti.
Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Birliği ‘Northern Cyprus Association of Dental Students (NCADS)’ Slovakya’nın Bratislava şehrinde gerçekleşen Uluslararası Diş Hekimliği Öğrencileri Birliği (IADS) yarıyıl toplantısında Kuzey Kıbrıs’ı ve Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsil etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, toplantıda Dünya’nın bir çok ülkesinden diş hekimliği öğrenci birlikleriyle biraraya gelen NCADS, staj ve araştırma değişimi konusunda dünyadaki tüm diş hekimliği fakülteleriyle anlaşmaya vardığı bildirildi. Anlaşma çerçevesinde diş hekimliği öğrencileri karşılıklı olarak yılın belirli zamanlarında değişim programlarına katılarak gözlem ve uygulama yapma şansını elde edecek.

IADS Genel Toplantısı ve Kongresi’nin KKTC yapılabilmesi için yarışacaklar…
IADS’ın yarıyıl toplantısında, 2017 yılında IADS’ın Genel Toplantısı ve Kongresi’nin Kuzey Kıbrıs’ta yapılabilmesi için sunum yaparak diğer ülkeler arasında ilk 3’e kalan NCADS, bu hedefi gerçekleştirmek için 2016 yılında Polonya’da düzenlenecek Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde aday ülkelerle yarışacak.

Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ: “NCADS ile gurur duyuyoruz; kendilerine bir sonraki kongre yerinin seçileceği Polonya’da düzenlenecek yarışmada başarılar diliyorum”

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tamer Şanlıdağ, Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Birliği ile gurur duyduğunu ifade ederek; “Yakın Doğu Üniversitesi olarak bulunduğumuz her platformda sadece üniversitemizi değil ülkemizi de temsil ediyoruz. Bu bakımdan 2013 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Birliği’nin hem üniversitemizi hem de ülkemizi Bratislava, Slokavya’da temsil etmesi son derece gurur vericidir. Staj ve araştırma değişimi alanlarında da dünyadaki diş hekimliği fakülteleri ile anlaşma sağlamalarını hem alanda kendilerini geliştirmeleri hem de üniversitemizin olanaklarının dünyaya tanıtılması açısından son derece önemli buluyorum. Derneğimize, 2017 yılında IADS’ın Genel Toplantısı ve Kongresi’nin ülkemizde yapılabilmesi için girdikleri Polonya’da düzenlenecek Dünya Diş Hekimliği Kongresi’ndeki yarışmada da başarılar diliyorum” dedi.

NCADS Nedir?
2013 yılında kurulan NCADS, Kuzey Kıbrıs’taki diş hekimliği öğrencilerinin ulusal ve uluslararası koludur. Diş hekimliği öğrencilerinin öğretim seviyelerinin yükseltilmesi, uluslararası bilgi akışının sağlanması, uluslararası öğrenci değişim programları ile öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin arttırılması, mesleki yeniliklerden en kısa sürede haberdar olunmasının sağlanması, değişik kültür ve uluslardan diş hekimliği öğrencileri arasında iletişim kurulması vb. amaçlarını gerçekleştirilmesi için kurulmuş mesleki bir öğrenci organizasyonudur.

Haberin Videosu