Yakın Doğu Üniversitesi DESAM Yönetim Kurulu Üyesi ve YDÜ-BAP Koordinatörü Prof. Dr. Seda VATANSEVER’e TUBİTAK Proje Desteği
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 16:29
Son Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 09:32

Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırmaları Merkezi (DESAM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörü Prof. Dr. Seda VATANSEVER’e, TÜBİTAK 2017.1. dönem 1001 Proje Desteği’ne layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, DESAM Kurucu Üyesi, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seda VATANSEVER’in araştırmacı olarak yer aldığı “Dental Implantların Osseointegrasyon Süresinin Hızlandırılması Amaçlı Çok Işlevli Kendiliğinden Yapılanan Peptid Hidrojel Geliştirilmesi Ve Etkinliğinin In Vitro ve In Vivo Değerlendirilmesi’’ başlıklı projesinin TUBİTAK tarafından 2017.1 dönemi projeleri içinde destek aldığı belirtildi.

Prof. Dr. Seda VATANSEVER: “Araştırmalarımız TÜBİTAK desteği ile taçlandırıldı”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Seda VATANSEVER, 2017 yılında TÜBİTAK desteği ile devam eden 2 adet 1001 projesinin yanı sıra, Temmuz ayı itibarı ile tamamlanan iki adet 1002 projesinden sonra destek alan yeni 1001 projesi ile araştırmalarının taçlandırıldığını belirtti.

Yeni ürünler geliştirme, klinikte kullanıma sunma ve etkin tedavi seçeneklerini artırma adına desteklenen projeler adına son derece mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr. VATANSEVER, “Araştırmacı olarak görev aldığım projelerin her dönemde destek alması, bilim adına hedeflerimizin gerçekleştirilmesi adına çok mutlu oldum. Hem kendi üniversitemde hem de DESAM altında devam eden projelerimizin desteklenmesi önemlidir” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Proje (BAP) Koordinasyon Birimi olarak da güncel konuları takip eden, özgünlüğü ve devamlılığı sağlayan, topluma ve bilime katkısı olan projelerin Yakın Doğu Üniversitesi çatısı altında gerçekleştirilmesi için de önemli adımlar attıklarını anlatan Prof. Dr. VATANSEVER, “Yaptığımız projelerimiz ve araştırmalarımızla 2017 yılında ulusal kuruluş ve uluslararası kongrelerde almış olduğumuz destekler ve ödüller de bizi daha üretken olmaya teşvik etmektedir. TÜBİTAK, MCBÜ-BAP ve YDÜ-BAP destekleri ile devam edeceğimiz araştırmalarımızın sonuçlarının hem bilime, hem sağlık sektörüne hem de topluma faydalı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.