Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (DESAM) Bünyesinde “Sosyal Bilimler Alanında Makale Yazım Kursu” Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2016, 14:40
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:43
Yakın Doğu Üniversitesi DESAM tarafından 24 – 25 Mart tarihlerinde akademisyenlere yönelik olarak “Sosyal Bilimler Alanında Makale Yazım Kursu” düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, alanlarında deneyimli 13 eğitimcinin yer aldığı programa yoğun katılım oldu. Sosyal Bilimlerde makale yazılırken nelere dikkat edilmeli, sosyal bilimlerde istatistik kullanımı, bilim ve yayın felsefesi gibi konuların konuşulduğu kurs iki gün sürdü ve 105 akademisyen katıldı.

İki Günde Toplam Altı  Konferans Gerçekleştirildi…
Açılış konuşmalarını YDÜ DESAM Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tamer Şanlıdağ, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Vekili Doç. Dr. Mustafa Sağsan’ın yaptıkları kurs programında; ilk gün “Yayın Dünyası ve Yaşanan Sorunlar”, “Sosyal Bilimlerde Makale Yazmada Dikkat Edilmesi Gerekenler”, “Bilimsel Makalelerde Yapılan İstatistiksel Hatalar ve SPSS Kullanımı” konularını içeren üç konferans; ikinci gün ise “Bilim Felsefesi”, “Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırmaya Dayalı Makale Yazımı”, “Dergi Editörlerinin Dikkat Ettiği Hususlar” konularını içeren toplam altı konferans gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ: “Yeni Araştırmaların Önünü Açacak Ve Genç Akademisyenleri Yayın Yapmaya Teşvik Edecek Her Türlü Çalışmayı Yapıyoruz”
DESAM Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tamer Şanlıdağ, gerçekleştirdikleri “Sosyal Bilimler Alanında Makale Yazım Kursu”na olan yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti belirterek; “Yakın Doğu Üniversitesi olarak, yeni yayınlar yapmayı ve her alanda bilime katkı sağlamayı temel ilkelerimizden biri haline getirmiş bir kurumuz. Bu bağlamda, yeni akademisyenler yetiştirmek ve onların bilim dünyasına katkı yapacağı yayınlar için onlara imkan sunmak ve onları teşvik etmek de önceliklerimizin başında yer alıyor. Gerçekleştirdiğimiz “Sosyal Bilimler Alanında Makale Yazım Kursu”na akademisyenlerimizin gösterdiği yoğun ilgiden çok memnun olduk. Yeni yayınlar ve projeler ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin bilime katkı koymasına ve dünya çapında tanıtılmasına devam edeceğiz” dedi.

Kurs sonunda katılımcılara katılım belgeleri ve eğitmenlere teşekkür belgeleri verilerek, DESAM’ın 2016 hedefleri katılımcılarla paylaşıldı.