Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri “15. Uluslararası Proje Yönetimi Günü” Etkinliğine Katıldı…
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2018, 17:54
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:51

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’ne bağlı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencileri, Bilgisayar Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası tarafından organize edilen “15. Uluslararası Proje Yönetimi Günü” etkinliğine katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Hakla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Gönyeli Belediyesi Konferans Salonunda, düzenlenen etkinlikte alanında uzman konuşmacılar başarı öyküleri ile bilgi paylaşımında bulundu.

Etkinlikte, işletme yöneticiliği, proje yöneticiliği, proje danışmanlığı, kişisel gelişim koçluğu ve eğitmenliği yapan KKTC Başbakanlık YAGA Diretörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Avrupa Komisyonunda Program Yöneticisi Berna Berberoğlu ve Fizyoterapist Musa Kocatepe başarı öyküleri ve bilgi paylaşımında bulundu.

Tüm dünyada Kasım ayının ilk perşembe günü aktiviteler ile kutlanan “15. Uluslararası Proje Yönetimi Günü” Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti Lefkoşa’da da, eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. Etkinlik sonunda öğrencilere proje yönetimi katılım sertifiksı verildi.


Nitelikli Eğitim Sunmak Hedefleniyor…
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Prof. Dr. Zehra Altınay Gazi, bölüm öğrencilerinin her yıl bu ve buna benzer etkinliklerde yer alarak proje yönetimi profesyonelleri, yöneticiler, akademisyenler ve proje yönetimine ilgisi olan diğer tüm öğrenciler ile birlikte olma, iş ağlarını genişletme, işbirliklerini artırma, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarına imkan sağlayacaklarını belirtti.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Mirici ise, temel amaçlarının öğrencilere küresel olarak tanınan, yüksek kalitede, içerik olarak zengin birçok farklı sertifikalarla desteklenen nitelikli bir eğitim sunmak olduğunu, yetkin akademik personeli ve teknolojik imkânlar ile aldığı eğitimden memnun olan öğrenciler yaratmaya çalıştıklarına dikkat çekti.