Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Materyal Tasarımları Sergisi
Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2017, 11:07
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:43

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı etkinlik haftası nedeniyle öğretim görevlilerinden Uz. Şebnem GÜLDAL KAN’ın ‘Artık Materyal’ dersi kapsamında öğrencilerin hazırlamış oldukları materyal tasarımları sergisi açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, sergi, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Bölümü ile YDÜ Kreş ve Anaokulu Eğitim Merkezi işbirliğiyle Okul Öncesi Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi. Sergiye Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Dekan Yardımcıları Doç.Dr. Murat TEZER ve Doç. Dr. Behçet ÖZNACAR, bölüm başkanları, öğretim görevlilileri ve öğrencilerin katıldığı belirtildi.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU’nun açılışda yaptığı açıklamada; okul öncesi alanında yaratıcılığın önemine dikkat çekerek bu alanın çocuklara aktarımı esnasında materyal tasarımının özellikle öğretmen yetiştirmede oldukça gerekli olduğuna ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte teknolojinin de sürece dahil edilerek farklı materyaller geliştirilebileceğini vurgulamıştır.

Prof. Dr. UZUNBOYLU, dersi alan öğrencilerin gösterdikleri çaba ile emeklerinden dolayı öğrencilere ve ders hocası Uz. Şebnem Güldal KAN`a da öğrencilere kazandırdığı bu donanımlardan ve verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti.

Açılışın ardından Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat TEZER ve Doç. Dr. Behçet ÖZNACAR, Yakın Doğu İlkokulu Müdür Muavini Mehmet SÜLEYMANOĞU, Okul Öncesi Eğitim Müdür Muavini Beklem BLADANLI RIZA, Okul Öncesi Öğretmeni Aygün AKYENER, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Ezgi ULU, Öğretim Görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Şeniz ŞENSOY, Dr. Didem İŞLEK, Uz. Çilem ÇALTIKUŞU, Uz. Dervişe A. TOKLU, Uz Yücehan YÜCESOY, Mazlüme KÜREN, öğrenciler ve ders hocası Uz. Şebnem Güldal KAN eşliğinde sergiyi gezip anı fotoğrafı çektirdiler.

Sergi Okul Öncesi Eğitim Merkezi binasında 22 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar sergilenmeye devam etmektedir.