Yakın Doğu Üniversitesi 6. Geoteknik sempozyumunda Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2015, 08:57
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:11

- Yakın Doğu Üniversitesi sempozyuma 4 bildiri ile katıldı. Sempozyumun Düzenleme Kurulu’nda görev alan ve sempozyumun ikinci oturum başkanlığını YDÜ Öğrt.Üy.Prof. Dr. Cavit Atalar yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Deprem ve Zemin Araştırma ve Değerlendirme Merkezi Müdürü, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği öğretim üyesi ve Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölüm Başkan Vekili Prof. Dr. Cavit Atalar, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Anoosheh Iravanian ile Deprem ve Zemin Araştırma ve Değerlendirme Merkezi üyesi, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hilmi Dindar, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından planlanan ve yürütücülüğünü İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği'nin birlikte Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirdiği 6. Geoteknik Sempozyumuna katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İki yılda bir düzenlenen sempozyumun açılışına, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kanuni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Serindağ, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ersan, TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, İMO Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, TMMOB’ye bağlı odaların başkanları, öğrenciler, geoteknik mühendisleri, öğretim elemanları, araştırmacılar ve sektördeki uygulayıcılar katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Sempozyuma 1 Oturum Başkanlığı Ve 4 Bildiri İle Katıldı.

Sempozyumda iki günde, 21 oturumda 121 bildiri sunuldu, 11 çağrılı konuşmacı sunum yaptı ve bir panel gerçekleştirildi. Sempozyumda konuyla ilgili güncel bilgi ve deneyimler paylaşıldı, Geoteknik mühendisliğinin sorunları ve çözüm yöntemleri tartışıldı. Yakın Doğu Üniversitesi sempozyuma 4 bildiri ile katıldı. Sempozyumun Düzenleme Kurulu’nda görev alan ve sempozyumun ikinci oturum başkanlığını yapan >YDÜ Öğrt.Üy. Prof. Dr. Cavit Atalar üç bildiride, Dr. Anoosheh Iravanian ve Hilmi Dindar birer bildiride yazar olarak yer aldılar.

Kıbrıs Zeminlerinin Özellikleri ve Quası Transfer Spektrumları ile İlişkisi bildirisinde Prof.Dr. Cavit ATALAR, Prof.Dr. Braja M. DAS, Prof.Dr. Mustafa AKGÜN, Hilmi DİNDAR, Özkan Cevdet ÖZDAĞ ve Yaprak İPEK, Zemin, Mühendislik, Sismik Ana Kaya Modelleri ile Gözlemsel Quası ve Kurumsal Zemin Transfer Fonksiyon Hesaplamaları bildirisinde Prof.Dr. Mustafa AKGÜN, Prof.Dr. Cavit ATALAR, Prof.Dr. Atilla ULUĞ, Yrd.Doç.Dr. Mehmet UTKU, Ulubey ÇEKEN, Doç.Dr. Oya PAMUKÇU, Dr. Tolga GÖNENÇ ve Özkan Cevdet ÖZDAĞ, Mikrotemor Quası Transfer Spektrumları Pik Genlik Periyot Değerleri ile Zemin Deformasyon Değişimlerinin Tanımlanması bildirisinde Evren KIRNIÇ, Prof.Dr. Mustafa AKGÜN, Prof.Dr. Cavit ATALAR, Özkan Cevdet ÖZDAĞ ve Yaprak İPEK, Sıkıştırılmış Kum Bentonit Karışımının Çekme-Eğilme-Serbest Basınç Dayanımı İlişkilendirilmesi ve Çimento Katkısının Etkisi bildirisinde Dr. Anoosheh Iravanian ve Doç.Dr. Huriye Bilsel yazar olarak yer aldılar.