Yakın Doğu Üniversitesi 1. Uygulamalı Engelsiz Turizm ve Sağlık Kongresinde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 09:51
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:28
Yakın Doğu Üniversitesi 1. Uygulamalı Engelsiz Turizm Ve Sağlık Kongresinde Temsil Edildi

Okan Üniversitesi Bekir Okan Konferans salonunda gerçekleşen I. Uygulamalı Engelsiz Turizm ve Sağlık Kongresine, Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Eş Başkanları Doç. Dr. Zehra ALTINAY, Doç. Dr. Fahriye ALTINAY ile Mehmet Ekin VAİZ ve Gülsün BAŞARI katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, I. Uygulamalı Engelsiz Turizm ve Sağlık Kongresi’ne katılan Öğrt. Üyeleri Engelsiz Hizmet Yönetiminin Geliştirilmesinde Eğitim ve Bilişim Teknolojilerinin Yeri ve Önemi konulu bir sunum yaptıkları bildirildi.

Kongrede eğitim ve bilişim teknolojilerinin rolü ve önemini vurgulanarak, ada ülkesinde toplumun engelsiz turizm hizmetlerinin değerlendirilmesini, yükseköğretim adası olma yolunda turizm hizmetleri ile bütünleştirilmesinin değerlendirildiği açıklandı.

Çalışmadaki değerlendirmeler ışığında, Kuzey Kıbrıs’ın engelsiz turizm sunmasında engelleri olmadığı önemli olan noktanın ise engelsiz turizmin oluşturulmasında eğitim ve bilişim teknolojilerinin doğru bir şekilde kullanılması gerekliliği anlatıldı.

Ayrıca, Center of Excellence Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Eş Başkanı, Doç. Dr. Zehra ALTINAY, Kuzey Kıbrıs’ta Engelsizlik konusunda merkez olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.