Yakın Doğu Melekleri’nden Çok Önemli Deplasman Galibiyeti
Date Added: 17 Kasım 2015, 13:47
Last Updated Date:15 Aralık 2020, 16:53


Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ne verilecek iki haftalık Milli Takımlar arası öncesinde son karşılaşmasında İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı deplasmanına çıkan Yakın Doğu Melekleri zorlu geçen maçtan 71-70’lik skorla galip ayrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde oynadığı ilk 4 maçın 3’ünü kazanarak lige iyi başlayan, İstanbul Üniversitesi karşısında ilk periyodu 24-21, devreyi de 41-37 önde kapatan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, üçüncü periyodun ortalarında 15 sayıya kadar farkı açmış olsa da son periyoda 58-53 önde girdi. Büyük çekişmenin yaşandığı dördüncü periyotta ise son 16 saniyeye 70-69 skorla İstanbul Üniversitesi lehine girilmesine rağmen moladan dönen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı Kelsey Bone’nun maçın bitimine 3.7 saniye kala attığı basketle 71-70 öne geçti. Yakın Doğu Melekleri son hücumda da iyi savunma yaparak sahadan 71-70’lik skorla galip ayrıldı.

Alper Durur: “Ligdeki İlk Deplasman Galibiyeti Almamız Önemliydi”

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Koç Alper Durur şunları söyledi “İki takım için de lige verilecek aradan önce çok önemli bir maçtı, galip ayrılarak araya girdiğimiz için mutluyuz. Oyun içinde dönem dönem iyi işler yapıyor, daha sonra bunları unutuyoruz. Ligdeki ilk deplasman galibiyeti almamız önemliydi. İyi bir organizasyona sahip olan İstanbul Üniversitesi’ni kendi seyircisi önünde yenmek bizim için önemli bir adımdı. Önceki maçlara göre çok daha savunma yaptık ve rahatlıkla söyleyebilirim ki maçı savunmadaki gelişmemizle kazandık. Aradan sonra çok daha iyi savunma yapan daha komple bir takım olacağız.” dedi.


Erhan Ayaz: “Büyük Rüyalarımız Var Ve Bunları Gerçekleştirmek İçin Yakın Doğu Ailesi Olarak Var Gücümüzle Çalışıyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz ise “önceki maçlara göre savunmada çok daha fazla mücadele ettik. Takımın hücum kapasitesi zaten çok yüksek, bu maçta zaman zaman gösterdiğimiz konsantrasyon ve mücadele azmi bizi çok mutlu etti. Oyun içinde hem skor anlamında hem de sertlik anlamında rakibe gereken yanıtı geri atmadan vermek çok önemliydi. Koç Alper Durur’un dediği gibi aradan sonra çok daha iyi bir takım olacağız. Büyük rüyalarımız var ve bunları gerçekleştirmek için Yakın Doğu ailesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Asena Yalçın: “Milli Takım Arasına Mutlu Giriyoruz”
Oyun kurucu Asena Yalçın karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada “Maçın zor geçeceğin bilincindeydik fakat skorun bu kadar yakın geçmesinin sebebi de aslında biziz. Farkı 15 sayıya çıkardığımız anlarda maçı bitirmeliydik. Yine de kazanmasını bildik, tribüne gelenlere keyifli ve heyecanlı bir maç izlemelerini sağladık. Milli takım arasına mutlu giriyoruz. Bu maç da gösterdi ki savunma direncimiz her geçen gün artıyor.” dedi.