Yakın Doğu Melekleri Son Şampiyon Galatasaray Karşısında
Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2015, 16:07
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:30

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ilk hafta maçında Basketbolu Geliştirenler Derneği’i maçını 82-78 kazanan ve Samsun’da gerçeleşen Kadınlar Türkiye Kupası grup karşılaşmalarının ardından çeyrek finale yükselme başarısı gösteren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ikinci hafta müsabakasında ligin son şampiyonu Galatasaray karşısına çıkacak.

Genel Menajer Erhan Ayaz:” Takımımıza olan Güvenimiz Tam”

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 24 Ekim 2015, Cumartesi günü İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda saat 15:00’da başlayacak karşılaşma için Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz “Ligin yeni takımı olmamıza rağmen Samsun’da Türkiye Kupası ve ligin ilk maçında gösterdiğimiz başarılı performansla sezona moralli başladık. Bu moralle ligin en zorlu deplasmanlarından biri olan Galatasaray deplasmanında iyi bir performans göstereceğimize inanıyorum. Amacımız Galatasaray’ı kendi seyircisi önünde yenerek ligin ilk iki haftasını galibiyetle tamamlayarak iyi başlangıcımızı devam ettirebilmek. Takımın havası son derece olumlu ve bu olumlu havayla çıkacak oyuncularımıza ve takımımıza olan güvenimiz tam” dedi.

Koç Alper Durur: “Gösterdiğimiz Performansla Ligin Zorlu Ekiplerinden Olduğumuzu Kanıtladık’’

Koç’u Alper Durur, “Son Şampiyon ve bu yılın da en güçlü şampiyonluk adayları arasında gösterilern Galatasaray karşısında işimiz kolay değil fakat biz de hem Türkiye Kupası’nda hem de ligin başında gösterdiğimiz performasla ligin zorlu ekiplerinden olduğumuzu kanıtladık. Oyun yapımız itibariyle kolay vazgeçmeyen bir ekibiz. Bu maçta rakibimizin oyun kurgusuna göre çeşitli stratejiler belirleyip, maçın sonuna kadar mücadelemizi en yüksek seviyede sürdüreceğiz. Bizi zor ama keyifili olacağı kesin bir müsaba bekliyor. Takımımız hem mental hem de fiziken Cumartesi günkü karşılaşmaya hazır” olduklarını ifade etti.

Kelsey Bone: “Galatasaray Maçı için Sabırsızlanıyorum”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Kelsey Bone, “Eski takımıma karşı oynayacak olmaktan dolayı ekstra bir motivasyon içinde değilim fakat benim özel bir maç olacağı kesin. Galatasaray’ı İstanbul’da yenmek bizim için çok değerli ve keyifli olacak. Maç için sabırsızlanıyorum” dedi.