Yakın Doğu Melekleri, Hatay Melekleri’ni Deplasmanda Yendi
Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2015, 21:29
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:33

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi 7. haftasında Hatay Büyükşehir Belediyespor ile deplasmanda karşılaşan Yakın Doğu Üniveritesi Kadın Basketbol Tkımı, başabaş giden karşılaşmada ikinci uzatmalarda 104-99 skorla parkeden galip ayrılan taraf oldu.

İkinci Uzatmalarda Parkeden Galip Ayrılan Taraf YDÜ Oldu

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ilk periyotta 16-15 skorla üstün ayrılan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ikinci periyotta savunma boşluğu ve rakibin güçlü atakları ile ilk yarıyı 37-33 skorla mağlup kapattı. Üçüncü periyotta tekrar savunma ve hücuma ağırlık veren takım, üçüncü periyodu 53-53 eşit skorla kapattı. Eşitliğin maç sonucu da devam etmesi sonucu, 74-74 skorla uzatmaya gidildi. İlk uzatmada da 88-88 skorla bozulmayan eşitlik, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın hücum atakları ile bozuldu ve takım deplasmandan 104-99 skorla galip ayrılan taraf oldu.

TRT SPOR’dan Yayınlanan İlk Maç

Karşılaşmanın TRT SPOR kanalından yayınlanması Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı için bir ilk olurken, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Direktörü İlker Gözeneli maç öncesi TRT SPOR ekibine teşekkürlerini iletti. “Maçlarımızın TRT SPOR kanalından yayınlanmasından çok mutlu olduk, karşılaşmaya gelemeyen seyircilerimiz bizi televizyondan takip edebiliyorlar” dedi.

Takımın En Skorer İsmi 29 Sayı ile Tiffany Hayes Oldu

Takımın en skorer ismi 29 sayıyla Tiffatny Hayes olurken, onu 23 sayı ile Kelsey Bone 18 sayı ile Ana Dabovic izledi. İlk kez Yakın Doğu Üniversitesi forması ile oynayan Simay Karaman ise 14 sayı ile galibiyette önemli rol oynadı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor’da ise Stevens Hurt 33 sayı ile maçın en skorer ismi olurken; onu iki sportmenlik dışı faulle oyun dışı kalan Bahar Öztürk 22 sayı ve Anna Vajda 14 sayı ile izledi.