Yakın Doğu Melekleri 2016 Rio Olimpiyatlarına Damga Vurdu
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 21:16
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 08:10
Yakın Doğu Melekleri 2016 Rio Olimpiyatlarına Damga Vurdu

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımından altı oyuncu 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında ülkelerinin milli basketbol takımında forma giyerek, ülkelerini başarıyla temsil ettiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Rio Olimpiyatlarında yer alan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımından, Şebnem KİMYACIOĞLU, Olcay ÇAKIR, Bahar ÇAĞLAR, Yelena LEUNCHANKA, Nevena JOVANOVIC ile Ana DABOVIC ülkelerinin milli takım formalarını başarı ile taşıdılar.

Türkiye Milli takımında forma giyen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı eski kaptanı Şebnem KİMYACIOĞLU, yeni kaptanı Galatasaray’dan transfer edilen Bahar ÇAĞLAR ile Fenerbahçe’den bu yıl transfer edilen Olcay ÇAKIR gösterdikleri performans ile Türkiye A Milli takımının Olimpiyatlarda altıncı olmasında büyük pay sahibi oldular. Şebnem KİMYACIOĞLU 6 maçta 2.3 ribaunt, 1 asist ve 4.3 sayı, Olcay ÇAKIR 6 maçta 2 ribaunt, 2.2 asist 3 sayı, Bahar Çağlar ise 6 maçta 3.8 ribaunt, 1.3 asist ve 3.5 sayı ortalamalarını elde etti.

Beyaz Rusya Milli takımında forma giyen ve son iki yıldır Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basket Takımının görev yapan başarılı pivot Yelena LEUNCHANKA da maçlarda gösterdiği performansla göz doldurdu.

Sırbistan Milli takımında forma giyen ve geçtiğimiz yıl Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımında yer alan Ana DABOVIC ile takıma bu yıl transfer edilen genç yetenek Nevena JOVANOVIC de maçlarda gösterdikleri performansla takımlarının olimpiyatlarda üçüncülük elde ederek bronz madalyanın sahibi olmasını sağladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı bu yıl yaptığı transferler ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin önemli şampiyonluk adaylarından bir olarak gösteriliyor. Olimpiyatlardan dönen Bahar ÇAĞLAR ile Olcay ÇAKIR’ın da Eylül ayı başı itibarı ile takıma başlaması bekleniyor.