Yakın Doğu Kolejinde “Kıbrıs Günü” Etkinliği Yapıldı
Date Added: 14 Mayıs 2016, 13:04
Last Updated Date:30 Kasım 2020, 10:13
Yakın Doğu Kolejinde “Kıbrıs Günü” Etkinliği Yapıldı

Yakın Doğu Koleji Ortaokul Onur Kurulu’nun düzenlediği “Kıbrıs Günü” adlı kermes, Kıbrıs Türk kültüründeki zenginlikleri hatırlatmak ve Kanser Hastaları Derneği’ne bağlı olan Umutevi’ne bağış yapmak maksadıyla, 6. ve 7. sınıf öğretmen ve öğrencilerin katkıları ile gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Kolejinde “Kıbrıs Günü” Etkinliği Yapıldı

Velilerin ve Öğretmenleri Yaptıkları Geleneksel Kıbrıs Yemekleri Satıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, gerçekleşen etkinlikte, velilerin ve öğretmenlerin yaptıkları molehiya, kolokas şeftali kebabı, herse mücendra, bulgur köftesi, zeytinli, pilavuna gibi Kıbrıs’a özgü yiyecekler ve Kıbrıs’ın el emeği göz nuru olan seleler satıldı. Çocuk oyunları, folklor ve Yakın Doğu Koleji orkestrasının seslendirdiği şarkılarla da öğrenciler keyifli ve mutlu bir gün geçirirken öğrenciler Kıbrıs kültürünü hatırlamanın ve yaşamanın keyfini çıkardı.

Yakın Doğu Kolejinde “Kıbrıs Günü” Etkinliği Yapıldı

YDK Onur Kurulu: “Öğrencilerimizin Erken Yaşta Sosyal Sorumluluk Bilinci Kazanmaları Ve Kültürümüzü Benimsemeleri İçin Önemli Bir Etkinlik”

Yakın Doğu Koleji İdaresi ile Onur Kurulu öğretmenlerinden Hidayet DEMİRPENÇE, Seda ZİLAN ve Meryem DEMİR, “Kıbrıs Günü”'ne öğrenci ve öğretmenlerin göstermiş olduğu katkı ve ilgiden oldukça mutlu olduklarını dile getirerek; “Öğrencilerimizin eğlenirken kültürümüzü tekrar hatırlaması ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine erken yaşta duyarlılık geliştirmeleri için düzenlediğimiz etkinliğimize katılan ve katkı sağlayan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Elde Edilen Gelir Umutevi’ne Bağışlandı

Etkinlikten elde edilen gelir Kanser Hastaları Derneğine bağlı Umutevi’ne bağışlanırken Yakın Doğu Koleji öğrencileri toplumsal duyarlılığını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Haberin Videosu