Yakın Doğu Koleji Müsamere Gecesi Ayakta Alkışlandı
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 12:19
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:11
Yakın Doğu Koleji Müsamere Gecesi Ayakta Alkışlandı

Yakın Doğu Koleji Ortaokul Müsamere Gecesi Yakın Doğu Üniversitesi AKKM’de gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gece, Okul Müdürü Işılay Arkan’ın konuşmasıyla başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Okul Müdürü Arkan, büyük bir özveriyle gerçekleştirilen müsamere gecesi için emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında içinde bulunduğumuz senenin akademik, kültürel ve sportif alanda Yakın Doğu Koleji için ne derece hayırlı geçtiğini belirterek her sene çıtayı biraz daha yükseltmiş olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Özellikle bu tip etkinliklerin öğrencilerin eğitim hayatlarının bir vazgeçilmezi olduğunu belirten Arkan, tüm öğretmen ve öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Yakın Doğu Koleji Müsamere Gecesi Ayakta Alkışlandı


Müzikle başlayan müsamere, okul korosunun salonu coşkuya boğan birbirinden zevkli ve eğlenceli şarkılarıyla devam ederken sonrasında yerini okul orkestrasına bırakarak coşkuyu kaldıkları yerden tekrardan kuvvetlendirip, salona küçük bir konser vererek beğeni topladılar.

Yakın Doğu Koleji, aktivite kulüp çalışmalarının emeğini topladığı gecede Fransızca Kulübündeki öğrencilerin “ Ten Ten Mono Liza’nın Peşinde” adlı müzikli oyunu öğrencilerin Fransızca becerilerinin yanı sıra tiyatral becerilerini de gözler önüne serdi. Sonrasında İngilizce Kulübü öğrencilerinin “ The Sound of Music ” adlı tiyatro gösterisi izleyenlerden tam puan aldı.

Yakın Doğu Koleji Müsamere Gecesi Ayakta Alkışlandı

“ Bizim Oğlanınan Gomşunun Gızı” Oyunu Ayakta Alkışlandı
Ortaokul ve lise öğrencilerinin folklor gösterisi izleyenlere coşkulu dakikalar yaşatırken Türkçe kulübünün “ Bizim Oğlanınan Gomşunun Gızı” adlı tiyatro oyunu da salonu kahkahalara boğdu. Oyun seyircilerden bol alkış aldı.
Yakın Doğu Koleji müsamere gecesi, dans grubunun zumba gösterisi ve lise son sınıf öğrencilerden dinlenen müzik dinletisiyle devam etti. Almanca Kulübünün “Alman ve Kıbrıs düğün kültürünün çatışmasını anlatan” bir oyunuyla gecenin son tiyatro gösterisi de sahnelenmiş oldu.

Gecenin sonunda müsamerede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerin hep birlikte sahne alarak söylediği şarkılar dakikalarca ayakta alkışlandı. Böylece Yakın Doğu Koleji hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir müsamere gecesini daha gerçekleştirmiş oldu.