Yakın Doğu Enstitüsü “Cuma Söyleşileri” Etkinliğinde Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ı Ağırladı…
Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2019, 12:37
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:54

Yakın Doğu Üniversitesi, Yakın Doğu Enstitüsü tarafından düzenlenen "Cuma Söyleşileri" programı kapsamında Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar "KKTC'de Yerel Yönetimler" başlıklı bir seminer verdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, etkinlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sanayi, ekonomi, tarım, sağlık, kamusal güven, iş gücü ve yerel yönetimler konularının değerlendirildi.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar seminerde, KKTC'de yerel yönetimlerin işleyişi, durumu ve sorunları hakkındaki görüş ve değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaştı. Yerel yönetimlerin vatandaşların günlük yaşantıları üzerindeki etkilerinin önemine dikkat çeken Özçınar, yerel yönetimler konusunda reformların devam etmesi gerektiğini ve vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayretiiçerisinde olduklarını belirtti.

Seminer sonunda Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar'a Yakın Doğu Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çıraklı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.