Uluslararası ESPE Toplantısında Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Başarısı
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2015, 10:28
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:19

·Dünyadan 26 katılımcının seçilerek oluşturulduğu eğitim toplantısında YDÜ Tıp Fakültesi Öğrt.Üy. Yrd. Doç. Dr. Neşe Akcan'ın projesi ilk beşe girdi.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğrt. Üy.Yrd. Doç. Dr. Neşe Akcan Barselona’da gerçekleşen uluslararası ‘’54th Annual Meeting of the European Society for Paediatric Endocrinology ESPE 2015 Meeting” toplantısında başarıyla temsil etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Neşe Akcan, 1962 yılında Zürih’te yapılan ilk toplantının ardından, giderek büyüyen ve bugün pediatrik endokrinoloji alanında en büyük ve en çok kabul gören bilim grubu olan, 85 farklı ülkeden genç yaş grubunda hormon ilişkili konularla ilgilenen 3000’i aşkın üyesi olan uluslararası bir organizasyon olan The European Society for Paediatric Endocrinology (ESPE)’nin temel hedefi, çocuk ve adolesan çağın diyabet vb gibi birçok endokrin sorunu konusunda ortak görüş birlikteliğinin sağlanması, endokrin sorunları olan çocuk ve adolesanlara en iyi medikal desteğin verilmesi, bu konuda çalışan hekimlere araştırma ve eğitim imkanları sağlanması olduğunu belirtti.

Açıklamada bu yıl 54'üncüsü düzenlenen, 4000’i aşan katılımcısı ile uluslararası ESPE toplantısında Yrd. Doc. Dr. Neşe Akcan, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ile ortak yürüttükleri cinsel gelişim kusuru olan çocuklarda yaptıkları klinik, hormonal ve genetik analizlerin veri derlemesini başarı ile sunduğu belirtildi.

ESPE organizasyonunun her yıl pediatrik endokrinoloji alanında eğitim vermek üzere düzenlediği 2015 ESPE Kış Okulu’nda ( ESPE Winter School) da Ohrid Makedonya’da düzenlenen ve tüm dünyadan 26 katılımcının seçilerek oluşturulduğu eğitim toplantısında YDÜ Tıp Fakültesi Öğrt.Üy. Yrd. Doç. Dr. Neşe Akcan, bu 26 kişi arasından ESPE Kış Okulu’na götürdüğü proje çalışmasının ilk beşe girmesi sonucunda projesinin sözlü sunulması ve tanıtılması hakkını kazanmıştır.

Yrd. Doc. Dr. Neşe Akcan: “Uluslararası Organizasyonlarda Ülkemizi ve Üniversitemizi Temsil Etmekten Onur Duyuyorum”

Yrd. Doc. Dr. Nese Akcan, çalışmalarını uluslararası organizasyonlarda temsil etmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek “Hem ülkemizi hem de üniversitemizi, alanında seçkin isimlerden oluşan platformlarda temsil etmek büyük bir onur. Yaptığımız çalışmaların kabul görmesi ve bu prestijli platformlarda seçkin katılımcılar arasında yer almak hem şahsım adına çok büyük bir mutluluk, hem kendi çalışmalarımı, hem de ülkemizi ve üniversitemizi tanıtmaktan son derece büyük onur duydum” dedi.