Dünya Şiir Günü Yakın Doğu Üniversitesi’nde Kutlandı…
Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2019, 11:34
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:17

Yakın Doğu Üniversitesi’nde, UNESCO tarafından ilan edilen “Dünya Şiir Günü” kapsamında “Kıbrıs Türk Şiirinin Dünü ve Bugünü” adlı bir panel ve şiir okuma etkinliği düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Büyük Kütüphane Salon 4’de düzenlenen etkinliğe, Kıbrıs Türk Şiirinin usta isimlerinden öykü yazarı-şair Mehmet Kansu, şair-yazar Mehmet Levent ve şair-araştırmacı Altay Burağan konuk oldu.


Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Türkçe Öğretmenliği’nin birlikte düzenlediği panel-şiir dinletisinin Oturum Başkanlığını Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Başkanı Doç. Dr. Şevket Öznur üstlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Öznur, Kıbrıs Türk şiirine büyük katkıları olan üç yazar hakkında öğrencilere ve misafirlere bilgiler verdi. Programa katılan şairler ise, kendi şiir sanatları ve Kıbrıs Türk şiiri hakkında bilgiler aktararak kendi şiirlerini misafirlere okudular. Şairler, çeşitli dönemlerde yazılan şiirleri okuyarak, öğrencilere şiirlerin nasıl değişim ve gelişime uğradığını gösterdiler. Etkinlik plaket takdimi ile son buldu.