Türkiye’deki Tıp Öğrencileri Araştırma Yapmak İçin Yakın Doğu Üniversitesi’ni Tercih Ediyor
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 15:47
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:35

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği’nin Türkiye Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) ile imzaladığı protokol çerçevesinde Türkiye'deki üniversitelerin tıp fakülteleri arasında anlaşmaya varılan araştırma değişimi programı çerçevesinde proje değişim programı başlatıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, staj ve araştırma değişimi programı çerçevesinde, Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerinden 6’sı araştırma değişimi olmak üzere toplam 14 öğrenci staj yapmak ve araştırma projelerinde gözlemci araştırmacı olarak çalışmak üzere Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geldi.

Proje değişim programı ile öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi’nin araştırma merkezleri ve laboratuarlarında yürütülen Bilimsel Araştırma Projelerine gözlemci araştırmacı olarak katılırken, staj değişim programıyla gelen öğrenciler ise Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi kliniklerinde stajlarını gerçekleştiriyor. Dört haftalık program sonucunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanıyor.

Türkiye’nin Çeşitli Üniversitelerinden Öğrenciler Geldi…
2017 yılı yaz dönemi staj ve araştırma değişim programında; Akdeniz, Ankara TOBB, Celal Bayar, Gaziantep Üniversitesi, Koceeli, Namık Kemal, On Dokuz Mayıs, Ufuk ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi gibi Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden öğrenciler yer alıyor.

Ağustos Ayında Bir Grup Öğrenci Daha Gelecek…
Staj değişim programı kapsamında Ağustos ayında 14 öğrencinin daha Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geleceği kaydedildi. İmzalanan protokol gereği, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri de Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerinde staj yapabilme ve proje değişimi imkanlarından yararlanabiliyor.

Genç Doktor Adayları Memnuniyet Belirtti…
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde değişik anabilim dallarında staj ve araştırma yapmaya başlayan 14 genç doktor adayı, Yakın Doğu'da kendilerine sağlanan imkanlardan çok memnun kaldıklarını belirterek, Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyelerine ve yöneticilerine teşekkür etti. Mesleki açıdan kendilerini geliştirme ve aynı zamanda adamızı gezip kültürel açıdan da kendilerini geliştirme imkanı bulduğunu ifade eden öğrenci grubu, staj süresince gördükleri misafirperverlik ve sunulan eğitim hizmetleri kalitesinden de övgüyle bahsetti.

Uluslararası Staj Değişimi Hedefleniyor…
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, tıp öğrencilerinin hem bulundukları üniversite, şehir, ülkelerinin yanı sıra yeni yerler keşfetmelerini ve hem medikal hem kültürel deneyimler kazanmalarını amaçlayan staj değişim programlarını, gelecek yıllarda farklı ülkelerle uluslararası düzeyde yapmayı hedefliyor.