Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’ye Altın Onur Plaketi
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2016, 13:25
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:18

Dr.Günsel; "Adnan Bali Aklımızdan Yüreğimize Giden Yolu Fethetmiştir"

Bali: "Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum"
Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel tarafından, İş Bankası Genel  Müdürü Adnan Bali’ye Altın Onur Plaketi verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, YDÜ tarafından Altın Onur Ödülü’ne layık görülen Adnan Bali’ye Plaketi YDÜ Köşkü’nde Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel tarafından takdim edildi.

YDÜ Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel'in ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona, Türkiye İş Bankası 16.Genel Müdürü Adnan Bali ve eşi Figen Bali, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel Haskasap, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S.Günsel, Rektör Prof.Dr. Ümit Hassan, Girne Üniversitesi Rektör vekili Prof.Dr. İlkay Salihoğlu, Rektör Yardımcıları,Dekanlar,Bölüm Başkanları ve davetliler katıldı.


Günsel; Adnan Bali Aklımızdan Yüreğimize Giden Yolu Fethetmiştir"
YDÜ Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel takdim öncesi yaptığı konuşmada, bizleri etkileyen iki faktör vardır. Kökleşmemiz için bizim mücadelemize katkı koyan her kim olursa olsun o bizi birinci derecede yüreğimizden aklımıza giden yolu fethetmiş oluyor.

Türkiye İş Bankası 16. Genel Müdürü Adnan Bali'de aynı Kıbrıs Mücadelesi içinde kurumlarını, faaliyetlerini birinci öncelikli bizim mücadelemize vazife biçerek geleneği bozmadı ve bu milli mücadelemiz ve kökleşmemiz için kurumlarını seferber etmiştir. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali bunun ötesine giderek Türkiye'de de pek rastlanmayan,  kurumunu,bilişim sektörlerini çalıştırarak özellikle sağlık alanında icatların, mevcutların geliştirilmesinde ve bunun ürüne dönüşmesinde nasıl katkı koyabiliri düşünerek Üniversiteler ve Türkiye'deki kurumlar ile birlikte çalıştırmayı başlattı. Bali yeni bir geleneğin başlamasına öncülük ediyor. Bize dokunan kısmı ise Milli Mücadelemize katkı koyarken Türkiye'deki bu üçgen de Kıbrıs Üniversitelerini de dahil etmesiyle bir bütünlük vazifesine girmiştir ve bu bizi hayli etkilemiştir.

Günsel, Adnan Bali'nin "Ben kendimi donatmalıyım, sonra ülkeme katkı koymalıyım" diyerek başarının sırrını da çözmüştür "Mutluluktur işin sırrı,okumaktır,çoklu okumaktır" sözleriyle devam etti.

Son olarak Günsel, bizi hem bilimde, hem milli mücadelemizde aynı geleneği devam ettirdiklerinden ötürü bu altın onur ödülünü kabul etmeleri bizleri de mutlu edecektir diyerek başarının her zaman taçlandırılması gerektiğini ve İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’yi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.


Bali: "Kendimi Evimde Gibi Hissediyorum"
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ise, Yakın Doğu Üniversitesi ailesi ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek kendini evinde gibi hissettiğini söyledi.

Bali, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan 1 yıl sonra Türkiye İş Bankasının kurulduğunu, vizyonu ve misyonunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çizilmiş olduğunu kaydetti.

Ödülünü İş Bankalılar adına almış olduğunu dile getiren Bali, bugünkü formasyonun oluşumunda olağanüstü katkısı olan bir kurum olduğunu ve bu meşakkatli çalışmaların taçlandırılması gerektiğini belirtti.

1955 yılından bu yana İş Bankası olarak KKTC’de olduklarını vurgulayan Bali, bunun 60 yıla aşkın bir süre olduğunu ve adada var olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bali, verilen ödülün cesaret arttıracağını ve daha azimle çalışılacağının altını çizerek YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Günsel’e teşekkürlerini sundu.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’ye Altın Onur Ödülü'nün takdim edilmesinin ardından yine onuruna verilen resepsiyon ile son buldu.

Adnan Bali Kimdir?
1962 yılında İslahiye’de doğan Adnan Bali, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur.

1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Bali, Fon Yönetimi Müdürlüğünde 1994 yılında Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Grup Müdürü, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü olarak atanmıştır. 2002 yılında Şişli Şubesi, 2004 yılında Galata Şubesi Müdürü olan Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilmiştir.

01 Nisan 2011 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin 16. Genel Müdürü olarak atanan Adnan Bali, Kredi Komitesi Başkanı ve Risk Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.