“Teknoloji Liderliği” Ödülü Yakın Doğu Üniversitesi’nin
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 13:51
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:04

Yakın Doğu Üniversitesi Bilgi, İletişim ve İnovasyon Alanında Gerçekleştirdiği Projeler ile “Teknoloji Liderliği” Ödülünün Sahibi Oldu

Kosava’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Priştene AAB Üniversitesi “Teknoloji Liderliği Ödülü” 7. Dünya Eğitim Teknolojileri ve Bilgisayar Bilimleri konferansında Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e verildi. Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Prof. Dr. Arsim BAJRAMİ Teknoloji Liderliği Ödülü’nün sahibi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin bilgi, iletişim ve inovasyon alanındaki yatırım ve projelerinin eğitim dünyasında örnek alınması gerektiğine vurgu yaparak Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL’i kutladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre,  Kosova Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen organizasyonda,Yakın Doğu Üniversitesi ile Priştine AAB Üniversitesi’nin, Kosova Cumhuriyeti’nde, ortak düzenlediği konferansların açılış konuşmalarının ardından, "Teknoloji Liderliği Ödülü" AAB Üniversitesi (Provost) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Shemsedin VEHAPİ tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSELl adına, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU’ya takdim edildi..

Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Bajrami, gerçekleştirilen organizasyonun takdir edilmesi gerektiğini belirterek bu önemli başarıdan dolayı AAB Üniversitesi ve bu önemli işbirliğinden dolayı Yakın Doğu Üniversitesi’ni kutladı. Bakan Bajrami “Bu tür organizasyonlar sadece üniversite için değil, ülkenin gelişmişlik seviyesinin ve bilimsel çalışma standartlarının da yükselmesi için önemli bir etken. Kosova, gelecekte, bölgedeki ülkeler arasında eğitim alanında öncülük edebilecek düzeye gelebilecektir ve en çok ihtiyaç duyduğumuz alanlardan biri de eğitimdir” şeklinde

Arsim Bajrami’ye Plaket Takdim Edildi…

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. UZUNBOYLU da organizasyona ve konferansa katkılarından dolayı Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Prof. Dr. Arsim BAJRAMİ’ye plaketi takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Türkiye, Avustralya, Amerika, İngiltere, İsrail, Rusya, Arnavutluk, Makedonya, Rusya, Bulgaristan ve İran başta olmak üzere 22 farklı ülkeden akademisyenin katılımıyla 100’ün üzerinde bildirinin sunulduğu konferansta AAB Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Shemsedin VEHAPİ, Albanian Bilim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Shpresa HOXHA ve Yakın Doğu Üniversites’ini temsilen Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU da birer konuşma gerçekleştirdi.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım KILIÇ ve Priştine Belediye Başkanı Shpend AHMETİ’nin konferans ve organizasyona yönelik güzel dilekleri ve başarı mesajları paylaşıldı.