Spor, Esneklik ve Eğlence… Temel Jimnastik Eğitimi Basamakları Yakın Doğu Üniversitesi’nde Anlatıldı…
Eklenme Tarihi: 07 Mart 2019, 16:52
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:26

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Jimnastik Atölye çalışması organize edildi. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte Temel Jimnastik Eğitimi anlatıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Pamukkale Üniversitesi Rekreasyon Bölüm Başkanı, Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı'nın katılımıyla gerçekleşen atölye çalışması 3 oturumda teorik ve uygulama şeklinde düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1'de gerçekleşen jimnastik atölye çalışmasında Doç. Dr. Ballı, birinci oturumunda jimnastikte dün, bugün ve yarın temalı sunumu gerçekleştirdi. Düzenlenen ikinci ve üçüncü oturumlarda Jimnastik'de ısınma ve temel jimnastik eğitimi basamaklamaları anlatıldı. Birçok yaş kategorisinden öğrenci, öğretmen ve antrenörlerin katıldığı atölye çalışmasında uygulamalar da yapıldı.

Atölye çalışmasının açılış konuşmasını gerçekleştiren Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Tiryakioğlu, Türkiye'nin ulusal ve uluslararası arenada yetiştirdiği en başarılı cimnastik sporcularından ve değerli bir akademisyen olan Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı'yı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Atölye çalışması, Prof. Dr. Mehtap Tiryakioğlu'nun, Doç. Dr. Özgür Mülazımoğlu Ballı'ya plaket takdim etmesiyle son buldu.