Potada Dev Karşılaşma: “Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe”
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2017, 12:02
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:07

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin altıncı haftasında iki yenilgisiz takım Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe karşı karşıya geliyor. Geçtiğimiz yıl Yakın Doğu Üniversitesi’nin şampiyonluğu ile sona eren final serisinde karşılaşan iki takım, bu yıl ligdeki ilk beş maçını da kazandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, ligin iki iddialı takımının karşı karşıya geleceği müsabaka, 18 Kasım 2017 Cumartesi günü Türkiye saati ile 17:00’da, İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

Zafer Kalaycıoğlu: “İki Takım İçinde Sert Bir Maç Olacak…”
Kendi sahalarında konuk edecekleri Fenerbahçe maçını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, sert bir maça çıkacaklarını belirtti.

Geçen sezon playoff’larda beş maçlık seriyi 3-2 kazandıkları rakipleri olan Fenerbahçe’ye saygı duyduklarını dile getiren Başantrenör Kalaycıoğlu, iki takımında iyi bir kadroya sahip olduğunu, kazanmak için sert bir mücadele vermeleri gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe ile Euroleague kulvarında da rakip olduklarını anımsatan Kalaycıoğlu, “Oynadıkları maçlarda aldıkları skorların da gösterdiği gibi Fenerbahçe iyi kadroya sahip bir takım. Ekaterinburg takımını kendi sahalarında yendiler. Biz de İtalyan Famila Schio takımını kendi sahamızda yendik, onlar orada kaybetti. Hepimiz aynı ayarda güçlü takımlarız. Sahada en iyi mücadeleyi veren, az hata yapan taraf maçı kazanacak” değerlendirmesinde bulundu.

“Kendi Sahamızdaki Avantajı Yakalamaya Çalışacağız…”
Geçen yıl oynadıkları maçların oyuncuların hafızalarından silinmediğini dile getiren Kalaycıoğlu, “Sert bir maçın bizi beklediğini biliyoruz. Geçen yıldan ana kadroda olan tecrübeli oyuncularımız var. Fenerbahçe de kadrosunu korudu sayılır. Avrupa’nın en iyilerinden biri olan Verameyenka da bu yıl iyi performans sergiliyor. Biz de ribauntlara odaklanacağız ve burada da problem yaşamazsak bizim için avantajlı bir maç olabilir. İki takımında birbirine avantajlı olduğu taraflar mevcut. Güzel ve heyecanlı bir maç izlettireceğimizi düşünüyorum. Basketbolseverlere şimdiden keyifli seyirler diliyorum” dedi.