Play-off Yarı Final Heyecanı Başlıyor… Yakın Doğu Üniversitesi – Beşiktaş
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017, 12:48
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:22

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde İstanbul Üniversitesini yenerek play-off yarı finale yükselen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, yarı finalde eşleştiği Beşiktaş ile ilk maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, play-off yarı final ilk maçı, 29 Nisan 2017 Cumartesi günü, saat 16.00’da İstanbul, Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

İlk tur oynanan karşılaşmalarda rakiplerini geride bırakan Yakın Doğu Üniversitesi, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe adını finale yazdırma mücadelesi verecek. Toplam 3 galibiyete ulaşan takım finale yükselecek.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Bir Üst Tura Çıkmak İçin Mücadele Edeceğiz…”

Beşiktaş’la finale kalmak için zorlu bir mücadele verecekleri yarı final serisini değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, Beşiktaş’ın saygı duyulması gereken bir takım olduğunu ifade etti.

Beşiktaş’la ligde oynadıkları iki maçın sert geçtiğini dile getiren Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “Türkiye kupasında da Beşiktaş ile eşleşmiştik. Saygı duyulması gereken bir takım. Bütün takımlar bizim için önemli ve değerli” dedi.

Hedefimiz Şampiyon Olmak…

KALAYCIOĞLU, play-off serisinin kolay olmadığını bütün takımların bir üst tura çıkmak için savaşacağını belirterek “Hazırlıklarımız tamamlamak için yeterince zamanımız oldu ancak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Öncelikli hedefimiz buru turu da geçip finale kalmak ve şampiyon olmak” şeklinde konuştu.

Yarı finallerin maç programı şöyle:

29 Nisan Cumartesi:

Yakın Doğu Üniversitesi-Beşiktaş 16.00  (Caferağa Spor Salonu)

Fenerbahçe-Galatasaray 19.00  (Metro Enerji Arena)

2 Mayıs Salı: 

Yakın Doğu Üniversitesi-Beşiktaş 18.00 (Caferağa Spor Salonu)

Fenerbahçe-Galatasaray 20.00  (Metro Enerji Arena)

4 Mayıs Perşembe: (Saatleri henüz açıklanmadı)

Beşiktaş-Yakın Doğu Üniversitesi (Beşiktaş Akatlar Arena)

Galatasaray-Fenerbahçe (Abdi İpekçi Spor Salonu)