Özay Günsel Çocuk Üniversitesi 2019 Yaz Dönemi Kayıtları 15 Mayıs’ta Başlıyor…
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 15:05
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:17

150 Farklı Programın Uygulanacağı Üniversite ile İlgili 17 ve 20 Mayıs’ta Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecek.
Ülkemiz için ilk ve örnek bir model olan, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğretmeyi hedefleyen Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne kayıtlar başladı.

Özay Günsel Çocuk Üniversite’nden yapılan duyuruda, 6-17 yaşındaki küçük ve büyük çocukların ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak, onlara bilim, teknoloji ve kabiliyet alanlarında nitelikli eğitimler vermek amacıyla kurulan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi 2018/2019 yaz dönemi kayıtlarının 15 Mayıs 2019 Çarşamba (yarın) başlayacağı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi giriş katında yer alacak kayıtlar, ozaygunselcocukuniversitesi.org adresinde yer alan ön kayıt formu aracılığı ile de gerçekleştirilebiliyor. Kayıtlarla ilgili web adresinde bulunan iletişim formunun doldurulması ile detaylı bilgi elde edilebiliyor.

Modern Eğitim Müfredatı ile 150 Farklı Program Hazırlandı…
18 Haziran – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yaz programında çocuklara dünyanın en gelişmiş ülke ve uygulamaları incelenerek, oluşturulan modern bir eğitim müfredatı ve nitelikli bir eğitim kadrosuyla eğitimler verilecek.

Çocukların ilgi alanlarına uygun modüller aracılığı ile üniversiteyi ve akademik eğitimi yakından tanıma fırsatı bulacağı eğitim programda; kendi robotunu, kendi çizgi filmini, bilgisayar oyununu hatta kendi mobilyasını yapabileceği, kendi kitabını yazabileceği, insan DNA’sından mikro organizmalara, bitkiden ilaç yapımına kadar pek çok ilginç, ileriye dönük seçeceği mutlu olacağı mesleği de keşfedebileceği 150 ye yakın renkli ve eğlenceli uygulama ve eğitimler yer alıyor.

Nitelikli Eğitim Kadrosuyla Çocuklara Hizmet Verecek…
Ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi açısından önem taşıyan çocuklara bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırmayı, zihinsel yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda gelişimlerine yönelik hizmet verecek olan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nde eğitimler, Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Üniversitesi akademik kadrosunda yer alan profesör, doçent, yardımcı doçent ve doktor akademisyenler tarafından verilecek.

Öğrenci Pasaportu Uygulaması ile Bronz, Gümüş ve Altın Sertifika Verilecek…
Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne kayıt yaparak eğitim programlarına katılan öğrenciler için Öğren Pasaportu uygulaması yapılacak. Uygulama ile her yaş grubundan çocukların 150 program arasından ilgi alanına giren, merak ettiği, denemek istediği programlara katılması Öğrenci Pasaportu’na işlenecek. 150 farklı program içinden 50 programı seçecek olan öğrenciler, toplam 200 saatlik programa katılmış olacaklar.

2018/2019 yaz döneminde 100 kredi toplayan öğrencilere Bronz Sertifika verilecek. Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam ederek gelecek dönemde 100 kredi daha alarak toplam 200 kredi toplayan öğrencilere de Gümüş Sertifika verilecek. Gümüş Sertifika sahibi öğrencilere Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam etmeleri haline toplam 300 krediyi tamamlayınca Altın Sertifika verilecek. Son dönem istedikleri alanda projeler hazırlayacak öğrenciler, dünya çocuk üniversiteleri arasında yapılacak etkinliklere de katılabilecek.

Çocuklara Akademik Ünvanlar Verilecek…
İlk altın sertifikasını alan öğrenci Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Doktor ünvanı ile mezun olacak. Üniversitede programlara devam ederek, büyüyecek ve gelişecek çocuklar alacakları her yeni altın sertifika için sırasıyla Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Yardımcı Doçenti, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Doçenti ve Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Profesörü olarak mezun olacaklar. Her çocuk Özay Günsel Çocuk Üniversitesi genç akademisyenleri olarak ailelerini gururlandırarak kendi mutluluk ve başarı öyküleri yaratacaklar.

Velilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı…
Özay Günsel Çocuk Üniversitesi ile ilgili olarak 17 Mayıs 2019 Cuma günü ve 20 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon’da velilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapılacak. Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nin kuruluş amacı, eğitim anlayışı, faaliyetleri, başvuru süreci ile öğrencilerin kabulü hakkında bilgilendirmelerin yapılacağı toplantıya, Çocuk Üniversitesi’ne ilgi duyan herkes davet edildi.