Norveçli Aile Kedisini Göz Ameliyatı için KKTC’ye Getirdi
Eklenme Tarihi: 02 Haziran 2016, 14:26
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 15:50
Norveçli Aile Kedisini Göz Ameliyatı için KKTC'ye Getirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Sabah Saatlerinde Getirilen Gracy İsimli Kedinin 4 Saat Süren Operasyonu Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde Başarıyla Tamamlandı

Göz korneasında sorun olan Norveçli kediye Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesinde başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Kedinin sahibi olan Norveç’li Elsa Maria HUNBERG, Gracy isimli kedisinin gözünde yaşadığı sorun sebebiyle ilgili gerekli muayeneler sonucunda, Veteriner Hekimin kedinin gözündeki sorunu saptaması ve Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ndeki göz uzmanları ile yaptığı konsültasyon sonucu, kedi Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde ameliyat edilmek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirildi.

En İyi Göz Ameliyatlarının Adresi Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi…

Bir gözünü kaybetmiş kedinin diğer gözünde yaşadığı sorun sebebiyle götürüldüğü hastanede muayenesini gerçekleştiren Veteriner Hekim, yapılan konsultasyonlar sonucunda hastayı ekipman ve donanımı ve de göz konusundaki uzman kadrosu sebebi ile Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne yönlendirdi. Sahibinin onayı ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi hekimleri ile temasa geçen Veteriner Hekim, kedinin Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde ameliyat olabilmesi için kedinin sorunu ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi hekimlerini bilgilendirdi ve kedinin ameliyatı için uygun gün belirlendi.

Norveçli Aile Kedisini Göz Ameliyatı için KKTC'ye Getirdi

Operasyon Başarılı İle Gerçekleştirildi…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, gözünde problem olan 1 yaşındaki kedinin Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde 4 saat süren operasyonu Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr. Eser ÖZGENCİL ve ekibi tarafından başarı ile gerçekleştirildi. Kedinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken; akşam yurt dışına gidebileceği bildirildi.

Yrd. Doç. Dr. Osman ERGENE: “Hassas Bir Nokta Olan Göz Konusunda Uzman Bir Ekibimiz ve Donanımlı Bir Hastanemiz Var”

Ameliyat için getirilen kedinin durumu ile ilgili konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman ERGENE, “kedinin bir gözünde görme kaybı var; diğer gözünde ise korneada yapışmalar vardı. Durumu bize ileten muayene için götürüldüğü Veteriner Hekimden detaylı bilgileri aldık ve ameliyat için kedinin buraya gelmesinin uygun olduğunu belirttik” dedi. Göz hastalıkları ve ameliyatları konusunda donanımlı bir ekibe sahip olduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Osman ERGENE, “en hassas noktalardan olan göz konusunda gerçekten son derece donanımlı bir uzman kadromuz ve son teknoloji ile donatılmış bir hastanemiz var. Son derece titizlikle gerçekleştirdiğimiz tedavilere devam ediyoruz” dedi.

Elsa Maria HUNBERG: “Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni Çok Beğendim ve Gösterilen Titizlikten Çok Memnun Kaldım”

Ameliyat için getirilen kedinin sahibi Elsa Maria HUNBERG, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni çok beğendiğini ve içinin rahat ettiğini ifade etti. “Burası gerçek bir hastane gibi, insanlar için yapılan hastaneler gibi. Çok beğendim ve tüm yapılan işlemlerdeki titizlikten çok memnun kaldım. Kedimizin bir süredir bir gözü görmüyor ve diğer gözünde de sıkıntılar başlayınca onu veterinere götürdük. Veteriner hekim ise Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi uzmanları ile görüştü ve ameliyatın buradaki uzman doktorlar ve donanımlı hastanede olmasını önerdi. Biz de kendisinin önerisini dinleyerek kedimizi getirdik. Ameliyatın başarılı geçmesinden çok mutluyum, tüm ekibe teşekkür ederim” dedi.

Haberin Videosu