NEUIslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası için Son Hazırlıklarını Yapıyor
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2016, 10:22
Son Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 09:15
Neuıslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası İçin Son Hazırlıklarını Yapıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Laburatuvarında geliştirilen robotik futbol takımı, NEUIslanders, 30 Haziran'da Almanya’da yapılacak olan robotik dünya kupası öncesinde son hazırlıklarını yapıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 2012 yılından itibaren düzenlenen 5 robotik dünya kupasında da yer almaya hak kazanan NEUIslanders en son Nisan 2016'da düzenlenen Robotik Avrupa Şampiyonasından Avrupa 3'ncüsü olarak geri dönmüştü. NEUIslanders takımı Meksika, Hollanda, Brezilya ve Çin’den sonra bu sefer Almanya’da KKTC bayrağını dalgalandıracak.

Takım kaptanı Nurullah AKKAYA Avrupa Şampiyonasında gördükleri eksikleri kapatıp çok daha iyi bir takım olarak Almanya’da yer alacağını ve takımın ilk 5 içinde yer almasını hedeflediklerini söyledi.

Robotik Futbol Dünya Kupası Robocup 2016’da 15 Ülke ve 22 Takım Yarışacak

Leipzig şehrinde 30 Haziran – 4 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Robotik Futbol Dünya Kupası RoboCup 2016’da 15 ülke ve 22 takım yarışacak. 15 ülkeden 22 takım arasında yarışacak olan Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı NEUIslanders, dünya kupasında KKTC’yi temsil ediyor. NEUIslanders, Robotik Futbol Takımı Robotik Futbol Dünya Kupası Robocup 2016’da Türk üniversiteleri arasında tek.

Ahmet ÇAĞMAN: “Beşinci Kez Robotik Futbol Turnuvası’nda Yer Alacak Olmaktan Mutluyuz; 10 Aydır Bu Turnuva İçin Hazırlanıyoruz”

NEUIslanders Robotik Futbol Takımı proje lideri Ahmet Çağman, beşinci kez Dünya Kupası’nda yer almaktan duydukları mutluluğu ifade etti. “Üst üste beşinci kez Robotik Futbol Dünya Kupası’nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil edecek olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Güzel sonuçlarla dönebilmek adına takım olarak yoğun olarak çalışıyoruz. Son 10 aydır bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Güzel sonuçlarla Kıbrıs’a ve üniversitemize dönmek istiyoruz” dedi.

NEUIslanders takımı 30 Haziran 2016 Perşembe günü Almanya’nın Leipzig şehrinde düzenlenecek olan yarışmaya Nurullah AKKAYA, Seyhan HÜSEYİN, Berk YILMAZ, Murat ARSLAN ve Görkem SAY’dan oluşan 5 kişilik bir ekip turnuvaya katılıyor.