NeuIslanders 7. Defa Üst Üste Robotik Dünya Kupası’nda Yer Alacak…
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2018, 15:14
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 15:07

Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Laboratuarı tarafından geliştirilen NEUIslanders robotik futbol takımı, dünyanın en prestijli robotik turnuvası olarak bilinen Robotik Dünya Kupası’nda 7. kez yer almaya hak kazandı.

NeuIslanders; Meksika, Hollanda, Brezilya, Çin, Almanya, Japonya’dan sonra Yakın Doğu Üniversitesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayraklarını Kanada’da dalgalandıracak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgide, NEUIslanders takımının 17-22 Haziran 2018 tarihleri arasında Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenecek olan Robotik Dünya Kupası’nda yer almaya hak kazandığı bildirildi.

İlk 8’de Yer Arayacaklar…
Robotik Dünya Kupası Şampiyonlar liginde yer alacak olan NeuIslanders takımı, 13 takım arasında ilk sekiz içerisinde yer almak için yarışacak.

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İran, Japonya, Çin, Hollanda ve Kolombiya’dan takımların yer alacağı Süper Ligde yer alacağı Süper Ligde, NEUIslanders rakiplerini zorlayacak hazırlıklar yaptı.


Rakiplerini Zorlayacak…
Takımın Elektrik ve Elektronik Mühendisi Görkem Say, geçen yılki turnuvadan sonra takımın çok geliştiğini belirterek, kendi dizaynı olan yeni elektronik devreler geliştirdiklerini ve bu devrelerin yapay zeka ile çok iyi bir uyum sağladığını söyledi.

Yapılan değişiklikler ile takımın pas isabeti yüzdesinin artarak %80’e geldiğini anlatan Görkem Say, bu gelişme ile NeuIslanders’in bu konuda rakiplerini oldukça zorlayacağını ifade etti.