Moldava Cumhuriyeti Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Oleg BUDZA, Dr. GÜNSEL’e Onur Belgesi Takdim Etti
Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2016, 09:54
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:26
Moldava Cumhuriyeti Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Oleg NUDZA, Dr. GÜNSEL'e Onur Belgesi Takdim Etti

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, 400 bin üyesi olan Moldova Cumhuriyeti sendikalar konfederasyonu Başkanı Oleg BUDZA'nın davetlisi olarak konfederasyonu ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Ziyarette, Moldova Cumhuriyeti Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Oleg BUDZA, özellikle YDÜ Hastanesinin dünyada az bulunan bir hastane olduğunu ve YDÜ ile işbirliği çerçevesinde iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitim verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Oleg BUDZA ayrıca Moldova ve Gagavuzya gençlerine eğitim alanında yaptığı önemli katkılardan dolayı Dr. Suat İ. GÜNSEL'e Federasyonun özel onur belgesini takdim etti.

Moldava Cumhuriyeti Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Oleg NUDZA, Dr. GÜNSEL'e Onur Belgesi Takdim Etti

Dr. Suat GÜNSEL Komrat Üniversitesi Rektörü İle Biraraya Geldi.

Daha sonra YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL Moldova temasları çerçevesinde Komrat Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zinaida ATİKOVA ile de bir araya geldi. Komrat Üniversitesi Tarım bilimleri ve Teknoloji Fakültesi ve İnovasyon Merkezleri ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında Akademik ve ortak araştırmalar konusunda işbirliği üzerinde mutabakata varıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL'e Gagavuzya ve Moldava temaslarında YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU eşlik ediyor.