Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda Kuzey Kıbrıs’ı Yakın Doğu Üniversitesi Temsil Edecek…
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2019, 16:47
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:35

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü, gelişmekte olan sinema sektörüne yeni ve genç yeteneklerin katılmasını sağlamak amacıyla Uluslararası Lions Kulüpleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından 10’uncusu organize edilen  “Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması’na katılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü, Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni temsil edecek. Kazananların açıklanacağı ve ödüllerin verileceği yarışmanın galası, 3 Nisan 2019 tarihinde, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Sinema ve Sanat Dünyasından Birbirinden Değerli İsimler Jüri’de Yer Alıyor…
Jüri heyetinde önemli isimleri bulunduğu “Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması”nda, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap da yarışma jüri heyetinde bulunuyor. Jüri Başkanlığı'nı yönetmen ve sinema sanatçısı Berhan Şimşek'in yaptığı yarışmada, Sanatçı Tamer Levent, Bennu Yıldırımlar, Mehmet Günsür gibi isimler de bulunuyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Ödüllerle Yarışmaya Adını Yazdırdı…
Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Kısa Film Yarışması'ndan Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci ve akademik kadrosu ödüller kazandı. İletişim Fakültesi, 4'üncü Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda "En İyi Görüntü" dalında ikincilik ödülü, 6. Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda ise "En İyi Yönetmen" ödüllerini de almaya hak kazanmıştı.

Türk sinemasına yeni yönetmenler ve yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen yarışmaya katılmak isteyenler http://www.lionskisafilm.org/basvuru-formu/ adresinden başvuru yapabiliyor.