Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İlk Yerli Arabası Tanıtılıyor
Eklenme Tarihi: 08 Ekim 2016, 15:00
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:58
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İlk Yerli Arabası Tanıtılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği bölümü tarafından yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde üretilecek ilk yerli otomobilin Marka, Model ve Teknik Özellikleri’nin tanıtılacağı basın toplantısı, yoğun bir katılım ile yarın (bugün) yapılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, aracın birebir modelinin de paylaşılacağı toplantı, yarın saat 11:00’de Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Fuaye alanında gerçekleştirilecek.

Açıklamada, yabancı basının yoğun ilgi gösterdiği ve üretilecek aracın model, marka ve teknik özellikleri hakkında detaylı bilgini verileceği, aracın birebir modelinin basın mensupları ile paylaşılacağı toplantının televizyon kanallarından ve internet sitelerinden de canlı takip edilebileceği belirtildi.

Toplantı, BRTK, Diyalog TV, Kıbrıs TV, Ada TV, Kanal T, Kanal Sim, YDÜ TV, Facebook, www.neu.edu.tr ve www.gunsel.com.tr web adreslerinden izlenebilecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İlk Yerli Arabası Tanıtılıyor

Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL: “Otomotiv Mühendisliğin Ülkemizde Marka Oluşturma Seviyesinde Olduğunu Göstermenin Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk yerli arabayı üretecek olmalarının gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, büyük bir ekiple yıllar süren çalışmaların ardından ülkemizin ilk yerli arabasının tasarımı ve üretimini oluşturmanın paha biçilemez bir değer taşıdığını söyledi. En önemli hedeflerinin, üretilecek arabada insan hayatını kolaylaştıracak sistemleri, en ekonomik şekilde tasarlayarak, en uygun olanı üretebilmek olduğunu dile getiren Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, “Teorik ve uygulama yönü güçlü bir ekiple ortaya çıkan otomobil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sanayi alanındaki en önemli projelerinden biri olacaktır. Geliştirip ihraç edeceğimiz otomotiv teknolojileri ülkemizin prestijini artırmakla birlikte dünya pazarına açılmasını da sağlayacak ve ekonomik olarak ülkemize ciddi bir girdi sağlayacaktır” dedi.