Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL’e Ardahan Üniversitesi’nden Fahri Doktora
Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 15:13
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:47
Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL'e Ardahan Üniversitesi'nden Fahri Doktora

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL; Türkiye Cumhuriyeti Ardahan Üniversitesi Rektörü ve Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın özel davetlisi olarak, Ardahan Üniversitesi Senatosu Kararıyla ‘Fahri Doktora’ almak üzere Kars’a gidiyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ardahan Üniversitesi Senatosu kararıyla törenle ‘Fahri Doktora’ unvanı alacak olan Dr. Suat İ. GÜNSEL, Üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerine “Yükseköğretimde Sınırların Kaldırılması” temasının işlendiği bir konferansta verecek.

Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL'e Ardahan Üniversitesi'nden Fahri Doktora

Ardahan Üniversitesi tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL'e verilecek Fahri Doktora gerekçesi olarak; "Türkiye Cumhuriyeti dışında hiçbir ülkenin resmen tanımadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni dünyaya tanıtmak ve haklı sesini duyurmak için yıllardır çeşitli düzlemlerde ve farklı kulvarlarda çalışmalar yürütülmek, bir ada ülkesinde yüksek öğretim olgusunu başarıyla markalaştıran, ülkenin en önemli üniversitelerini kurmuş ve dünyanın her ülkesinde tanınan diplomalar sayesinde ambargoların kırılmasına ve ülke tanınırlığının bu yolla nitelikli bir biçimde sağlanmasına çok önemli katkılarda bulunması ve nitelikli bir tıp eğitiminin verilmesini mümkün kılmış ve modern bir hastane kurarak üst düzeyde sağlık hizmetlerinin sunulmasını sağlamış olması" gösteriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat GÜNSEL’e Rektör yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU eşlik ediyor.