Japonya’da Robotlar Yarışı Başlıyor…NEUISLANDERS Futbol Sahasında
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 10:58
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:34

Robotik Dünya Kupası için Japonya'nın Nagoya kentinde giden Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı NeuIslanders hazırlık günlerini tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Turnuva öncesi hazırlık maçları yapan takım, ilk olarak yarışma şartlarında 2 saatlik bir antrenman gerçekleştirdi. Bu antrenmanlarda robotların hızlanması, yavaşlaması, topa vurma hızları yarışma şartlarına göre optimize edildi. Takım, son antrenman maçlarını ise saha network sisteminden kaynaklanan arızalardan dolayı yapamadığı bildirildi

NEUIslanders Açılış Maçını İranlı Rakibi İle Oynayacak
RoboCup turnuvasının açılış maçını İranlı rakibi ile oynayacak olan NEUIslanders ekibi ilk maçın en zor maçlardan birisi olduğunu ama ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Takım turnuvadaki ikinci maçını ise Kanada temsilcisi ile yapacak.

NEUIslanders Takımı 6. Kez Üst Üste Turnuvadaki Yerini Aldı
RoboCup federasyonu tarafından robotların ölçüleri ve topa vurma hızları kontrol edildikten sonra 6. kez üst üste turnuvadaki yerini almaya hak kazanan NEUIslanders takımı, Japonya’ya yolculuğu sırasında, kargoda bazı elektronik eşyalarının zarar görmesine rağmen yarışmayı sorunsuz bir şekilde geçirebilmek adına gerekli elektronik malzemelerin teminini Nagoya'dan sağladı.