“İZDÜŞÜM-B” KKTC ve Türkiye Sınırlarını Aştı
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2016, 09:50
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:41

Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin organizasyonunda; ilki Ankara’da “İZDÜŞÜM-A” adıyla gerçekleştirilen ve ikincisi 18-23 OCAK 2016, tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Baku’de “İZDÜŞÜM-B” adıyla gerçekleştirilecek bir sergi daha sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

ARTVİLLA Galerisinde 18 Ocak 2016, pazartesi günü saat 18:00’da açılacak sergide; AYSEL MİRKASIMOVA, DEREN KALFAOĞLU, DİCLE ÖZLÜSES, ERDOĞAN ERGÜN, GÖKHAN OKUR, HASAN ZEYBEK, HİKMET ULUÇAM, MEHMET SARİLER, MUSTAFA HASTÜRK, OSMAN KETEN, RAİF DİMİLİLER, RAİF KIZIL ve UĞURCAN AKYÜZ’ün çalışmalarından seçilmiş, farklı tekniklerle yapılmış toplam 25 eser sergilenecek.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açılacak “İZDÜŞÜM-B” sergisi; YDÜ, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin organize ettiği; KKTC ve Türkiye dışında açacağı ilk ortak sergi olma özelliğini taşıyor. “İZDÜŞÜM-B” sergisi; Fakültenin 2015-2016 Akademik yılında açacağı, BEŞ BAŞKENT BEŞ SERGİ projesi kapsamında (Türkiye –Ankara, Azerbaycan-Bakü, Saraybosna-Bosna, Estonya-Tallin, KKTC-Lefkoşa) yer alan ve sonuncusu Fakültenin kuruluşunun onuncu yılında Lefkoşa’da gerçekleştirilecek sergi dizilerinden ikincisi.

Sergi katılımcılarından YDÜ Mimarlık Fakültesi öğretim görevlisi Aysel Mir-Kasımova konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Yakın Doğu Üniversitesi; yalnızca bilimsel yayınlarla değil, aynı zamanda sanatsal faaliyetler ile de yurtdışında gücünü kanıtlamaktadır. Üniversitemizin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler nedeniyle çok teşekkür ederiz” dedi.