İrfan Günsel Araştırma Merkezi Paris’te Uluslararası Eğitim Kongresi’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2015, 09:14
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:11

Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Araştırma Merkezi; Paris Centre International d’Etude Pedagogique’te düzenlenen, 6th World Conference on Learning, Teaching and Educational Leadership Kongresi’nde sözlü bildiri ile temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kongre’de; İrfan Günsel Araştırma Merkezi araştırma görevlisi Uz. Nazım Kaşot tarafından “Views of Prospective Teachers from North Cyprus and England Towards A Sustainable Environment: A Comparative Case Study” isimli sözlü bildiri sunulduğu belirtildi.

Açıklamada, farklı branşlardaki öğretmen adaylarının; çevre dersi alıp almama, kültürel değerler ve sosyoekonomik farklılıklar yönünden değerlendirildiği çalışmada, çevre dersi alan ve geldikleri kültürlerde çevreye değer verildiğini belirten öğretmen adaylarının görüşlerindeki ciddi farklılıklar nitel bir karşılaştırmalı durum çalışmasıyla ortaya konulduğu vurgulandı.Ayrıca çalışma sonucunda konuya yönelik bir eğitim programı geliştirilmesi önerisinde de bulunulduğu belirtildi.

İrfan Günsel Araştırma Merkezi araştırma görevlisi Uz. Nazım Kaşot, katkılarından ötürü Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Büyük Kütüphane Müdür Yardımcısı İsmet Aksular ve Fen Bölüm Başkanı Cem Hami’ye de teşekkür etti.