Hukukçulara Yeni Kitap…“Türkiye’de Genel Kamu Hukuku Öğretiminin Geleceği” İsimli Kitap Yakın Doğu Üniversitesi Yayınlarından Çıktı…
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2019, 21:55
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 11:59

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Rona Aybay ve Yrd. Doç. Dr. Aydın Atılgan’nın “Türkiye’de Genel Kamu Hukuku Öğretiminin Geleceği” başlıklı Çalıştay’dan derlediği, Genel Kamu Hukukuna yönelik “Türkiye’de Genel Kamu Hukuku Öğretiminin Geleceği” çalıştay kitabı Yakın Doğu Üniversitesi yayınlarından çıktı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İstanbul’da gerçekleştirilen, KKTC ve Türkiye’den 23 hukuk fakültesinden 40’ı aşkın akademisyenin katıldığı “Türkiye’de Genel Kamu Hukuku Öğretiminin Geleceği” çalıştayında, 1940’lı yıllardan beri Türkiye’deki hukuk fakültelerinde ders olarak okutulan, aynı zamanda Kamu Hukuku bölümü altında bir anabilim dalı olan Genel Kamu Hukuku’nun içeriğine ve metodolojisine ilişkin sorunlar masaya yatırıldı.

Çalıştay’da yer alan konuşmalar, bildiriler ve tartışmalar, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Rona Aybay, Yrd. Doç. Dr. Aydın Atılgan ve Ar. Gör. Görkem Göktuna tarafından yayına hazırlanarak Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları tarafından basılan kitapla okurlara sunuldu.

Hazırlanan kitaba ilişkin yapılan açıklamada; “Genel Kamu Hukuku dersi veren yada bu konuda kitap yazan herkesin, aynı şablona uygun bir yol izlemesini beklemek, akademik özgürlük açısından yanlış olur. Çalıştayımızın amacı, kesinlikle böyle bir şablon yaratmak değildir. İstediğimiz şey; Genel Kamu Hukuku dersinin içeriği ve öğretiliş yöntemi konularında var olan sorunların, özgürce tartışılması ve belli noktalarda anlaşmaya varılmasının olanaklarının araştırılmasıdır” denildi.

Kitap, Yakın Doğu Üniversitesi Kitap Satış Birimi’nden temin edinilebiliyor.