Elin ELDEBRINK’de Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2016, 13:31
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:35
Elin ELDEBRINK'de Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı

2016-2017 sezonunun en önemli şampiyonluk adaylarından Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı İsveçli Guard Elin ELDEBRINK’i düzenlenen imza töreniyle kadrosuna kattı. Transfer sezonunun hızlı takımı Yakın Doğu Üniversitesi Elin ELDEBRINK transferiyle birlikte mücadele edeceği üç farklı kulvar için rotasyonu geniş ve alternatifi bol bir kadro yapılanmasını oluşturmuş oldu.

Türkiye’de ve Euroleague’de Başarılı Bir Sezon Geçirdi...

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İsveç Milli Takımında da oynayan ve önceki yıllarda Fransa, Belçika gibi liglerde forma giyen ELDEBRINK geçtiğimiz sezonu Türkiye’de Orduspor'da oynadı. Orduspor ile Türkiye liginde başarılı bir sezon geçiren oyuncu geçtiğimiz sezonu 15.8 sayı, 4.4 ribaunt, 4.0 asist, 1.6 top çalma ortalamalarıyla tamamladı. 2015-2016 sezonunda Orduspor kadrosuna dahil olmadan önce oynadığı Belçika’nın Castors Braine takımıyla Euroleague’de mücadele eden Elin ELDEBRINK 7.9 sayı, 3.3 ribaunt ve 3.1 asist ortalamalarıyla mücadele etti. Güçlü fiziği, üst düzey guard fundamentali ve yüksek şut yüzdesi özellikleriyle dikkat çeken ELDEBRINK 1988 doğumlu ve 1.75 boyunda.

Elin ELDEBRINK'de Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı

Nuri SAYILI: “Kurduğumuz Kadro Ve Yaptığımız Yatırım Hedeflerimizin Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor...

Elin ELDEBRINK için gerçekleştirilen imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Nuri SAYILI “Önümüzdeki sezon mücadele ettiğimiz tüm alanlarda yani hem Bilyoner.com Kadınlar BasketbolLigi ve Türkiye Kupası, hem de Eurocup’ta hedefimiz yolun sonuna kadar gitmek ve kupaları kazanmak. Bu hedeflere yürüyebilmek için de alternatifi bol bir kadronun gerekliliği ortada. Biz de kadromuzu uzun sezon için mümkün olduğunca geniş tutmaya çalışıyoruz. Elin ELDEBRINK, Euroleague ve Türkiye liginden bildiğimiz, ligimizde başarılı bir sezon geçirmiş, tanıdığımız ve yeteneklerine güvendiğimiz bir oyuncu. Önümüzdeki sezon çok zor ama bir o kadar da heyecan verici olacak. Ligin en iyi kadrolarından birini oluşturuyoruz. Bu doğrultuda ELDEBRINK’te çok ciddi katkılar verecek bir oyuncu. Hem kendisine hem de camiamıza hayırlı olsun. Önümüzdeki sezon ve ileriki yıllarda YDÜ ailesi olarak Türkiye Kadın basketboluna çok ciddi yatırımlar yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Elin ELDEBRINK: “Yakın Doğu Üniversitesi’ni Zirveye Taşıyacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının basketbolun yükselen değerlerinden birisi olduğu tartışılmaz. Geçtiğimiz sezon Türkiye’de oynarken konuştuğum bütün basketbolcu arkadaşlarımdan son derece ciddi, sözlerini tutan ve büyük hedefleri olan bir yönetime sahip olduğunu duyduğum Yakın Doğu Üniversitesi’nden transfer teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettim. Yakın Doğu Üniversitesi’nin zaten çok güçlü bir kadrosu bulunuyor. Ben de takım arkadaşlarıma katkı vereceğim ve el ele, hep beraber Yakın Doğu Üniversitesini zirveye taşıyacağız” dedi.