Dünyaca Ünlü Jiu Jitsu Şampiyonu ve Eğitmeni Xande Riberio Yakın Doğu Üniversitesinde Uygulamalı Jiu Jitsu Semineri Verdi…
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2019, 18:50
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:18

Dünyanın önde gelen Jiu Jitsu şampiyonu ve antrenörlerinden Xande Ribeiro tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi 8. Kat Dövüş Kulübü’nde, savunma sporu ve dövüş sanatı olan Jiu-Jjitsu hakkında uygulamalı seminer gerçekleştirildi.

Yakın doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İngiltere, Türkiye, Güney Kıbrıs ile Kuzey Kıbrıs’taki kulüplerden farklı kuşaktan katımcıların yer aldığı seminere yaklaşık 40 sporcu katıldı.

Jiu jitsu alanındaki kendi hayat felsefesini ve antrenman yönetimini sporcularla paylaşan Xande Ribeiro, orjinal Jiu-jitsu tekniklerinden, Karma Dövüş Sanatları (MMA)’da kullanılabilecek güncel tekniklere kadar geniş bir yelpazede katılımcılara uygulamalı eğitim verdi.

Kendi tecrübesine göre değiştirip yarattığı tüm tekniklerle beraber, yerde mücadele, boğma ve pes ettirmeye yönelik savunma tekniklerini ile korunma sisteminin temellerini sporculara gösteren Dünya Şampiyonu Xande, savunma, mücadele ve hucüm teknikleri ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Tüm Zamanların En İyi Brezilyalı Jiu-Jitsu Uygulayıcılarından…
Beş kez Dünya Kara Kuşak Ağır Siklet Şampiyonu, iki kez Dünya Kara Kuşak Absolute (açık ağırlık kategorisi) Dünya Jiu-Jitsu Şampiyonu, yedi kez Dünya Jiu-Jitsu şampiyonu, üç kez Dünya Kara Kuşak Pro Division Şampiyonu olan  “Xande” Ribeiro, University of Jiu Jitsu ile Brezilya Jiu Jitsu Derneği'nin kurucu üyelerindendir.

Tüm zamanların en iyi Brezilyalı efsanevi Jiu-Jitsu uygulayıcılarından biri olarak nitelendirilen Riberio, Dünya No-Gi Şampiyonluğu ile Dünya Absolute No-Gi Şampiyonluğu yanı sıra, Brazilian Jiu-Jitsu Heroes’un Tüm Zamanların En İyi 10 Brazilian Jiu-Jitsu Savaşçısı listesinde birincilik unvanını da elde etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde altı kez Brezilya Jiu-Jitsu Dünya Şampiyonluğu kazanan kardeşi Saulo Ribeiro ile birlikte University of Jiu Jitsu’yu kuran Xande Ribeiro, öğrencilerini aile, saygı, onur, sadakat, tutum ve disiplin prensipleri ile yetiştiriyor.