Dila Aşkın Yakın Doğu Üniversitesi’nde
Date Added: 08 Aralık 2015, 13:16
Last Updated Date:26 Kasım 2020, 08:35

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde son hafta lider Hatay BB’yi yenerek önemli bir galibiyete imza atan Yakın Doğu ÜniversitesiKadın Basketbol Takımı transfer hamlelerine devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Simay Karaman ve Marica Gajic transferlerinin ardından geçtiğimiz günlerde Edirne Belediyesi Edirnespor’dan ayrılan Dila Aşkın Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na transfer oldu. Kariyerinde  Genç Milli takımların formasını da giyen Dila Aşkın  Çankaya Üniversitesi, Kayseri Kaski, Adana ASKİ, Tarsus Belediyesi, Konak Belediyespor ve Ormanspor takımlarında oynadı.

Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk: “Derinliği Olan Bir Kadro Kurmak Amacındayız”

Ligin tecrübeli oyuncuları arasında yer alan 1987 doğumlu oyuncu geçtiğimiz sezonu Orman Gençlik kulübünde oynadığı 24 maçta 31.7 dakika,  6.7 sayı, 3.8 ribaund ve 2.2 asist ortalamarıyla geçirdi. Bu sezon ise Edirne Belediyesi Edirnespor’da 27 dakika, 7.8 sayı, 1.8 ribaund ve 1.0 asist ortalamalarıyla oynadı. Güçlü fiziği ve mücadeleci oyun karakteriyle bilinen Dila Aşkın transferiyle ilgili olarak Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kültür Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk “Dila’yı takım kadromuza ve Yakın Doğu Ailesi’ne kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Lig çok uzun bir maraton ve maraton içerisinde sporun doğası gereği yaşanabilecek sakatlıklar, form düşüklükleri gibi etkenlerden dolayı derinliği olan bir kadro kurmanın amacı içindeyiz ve bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar neticesinde rotasyonu geniş bir kadro oluşturduk. Artık top gerçek anlamda da sahada ve gelecek neticelerde. Biz iyi bir ekibiz ve beklentleri sonuna kadar hayata geçireceğimize olan inancımız sonsuz.” dedi.

Dila Aşkın: “Ligin İyi Takımlarından Birinde Olduğum İçin Mutluyum”

Yakın Doğu Üniversitesi’ne transferinin ardından konuşan Dila Aşkın, “Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na transfer olmaktan dolayı çok mutluyum. Ligteki ilk yılı olmasına rağmen transfer olmadan önce de bildiğim ve duyduğum gibi çok ciddi bir organizasyona geldim. Hatta bana anlatılanlardan çok daha fazlasını Kıbrıs’a ve Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü’ne geldikten sonra gördüm. Ligin iyi takımlarından biriyiz ve bende bu çok iyi takımda yer alabilmek ve katkı koymak için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi.