Büyükelçiler Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi’nde Konuşacaklar
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2016, 14:48
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:55

Namık TAN ve Selim KARAOSMANOĞLU Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nde Seminer Verecekler!

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü İkinci Güvenlik Akademisi’nde Emekli Büyükelçiler Namık TAN ve Selim KARAOSMANOĞLU son gelişmeer ışığında uluslararası ve ulusal güvenlikte uyuşmazlıkların çözümü ve dış politikanın önemini anlatacaklar.

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi sertifika programında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Eski Sözcüsü ve Emekli Büyükelçi Namık TAN ile Türkiye Cumhuriyeti Emekli Büyükelçisi Selim KARAOSMANOĞLU program katılımcılarıyla buluşacak. YDÜ Yakın Doğu Enstitüsü tarafından YDE Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ ve Enstitü Başdanışmanı Ercan ÇİTLİOĞLU yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Güvenlik Akademisi” sertifika programının 12 Kasım tarihli oturumlarında konuşma yapacak olan Büyükelçi (e) Namık TAN, “Milletlerarası Çatışma Kriz ve Uyuşmazlıkların Çözümü”, Büyükelçi (e) Selim KARAOSMANOĞLU “Milli Güvenlik Açısından Dış Politikanın Önem ve İşlevi” başlıklı seminerleri verecekler. Oturumlar Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4’te saat 10.00 ‘da yer alacak.

Büyükelçiler Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi’nde Konuşacaklar

KOLDAŞ: Güvenlik Akademisi’nde Dış Politikaya ve Güvenlik Mimarisine Yön Veren İsimleri Konuk Ediyoruz.

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nün düzenlediği “Güvenlik Akademisi ve Uygulamaları” sertifika programıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, YDE tarafından ikincisi düzenlenmekte olan Güvenlik Akademisi’nde her hafta güvenliğin farklı bir yönünü küresel, ulusal ve yerel düzeylerde irdelemeyi sürdürdüklerini vurguladı. Bu hafta yine iki önemli ismi program kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi’nde ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduklarını belirten Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, “YDE İkinci Güvenlik Akademisi’nde bu yıl da kenid alanlarında uzman çok önemli isimleri üniversitemizde program katılımcılarımızla buluşturuyoruz. Program kapsamında bu hafta sayın Büyükelçi Namık TAN ve sayın Büyükelçi Selim KARAOSMANOĞLU gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin dış ve güvenlik politikalarına en üst düzeylerde ve en kritik dönemeçlerde yön vermiş çok önemli iki bürokrat ve devlet adamını konuk ediyoruz. Program katılımcılarımız dış politikayı ve güvenliğin farklı yönlerini değerlendirirlerken Türkiye dış politikasının üretim ve uygulama süreçlerinin hem düşünsel hem de uygulama safhasında çok kritik pozisyonlarda bulunmuş bu değerli konuşmacılarımızın tecrübe ve birikimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Gelecek haftalarda da önemli güvenlik konularını alanlarında uzman konuşmacılarımızla değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü tarafından düzenlenen güvenlik kavramları ve uygulamaları odaklı sertifika programı farklı konu başlıklarıyla ve farklı uzmanların konuşmacı olarak katılımıyla 24 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek.