Bu Kez Öğretmenleri ve Personeli Güzelleştirdiler…
Date Added: 25 Kasım 2018, 19:04
Last Updated Date:27 Kasım 2020, 10:01

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Önlisans Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri,  “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla üniversite öğretim elemanları ve personeline özel etkinlik düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ‘‘Staj’’ dersi kapsamında birinci ve ikinci sınıf öğrencileriyle saç bakımı ve güzellik atölyesinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğretim elemanlarına ve üniversite personellerine fön, örgü, saç kesimi, boya, günlük makyaj ve kalıcı oje uygulamaları yapıldı.

Öğretmenler Öğrencileri Yetiştirirken Birçok Fedakarlıkta Bulunarak Onlara Işık Tutuyor…
Etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Önlisans bölüm başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy, öğretmenlik mesleğinin toplumsal açıdan çok değerli bir meslek olduğunu vurgulayarak, bir toplumun gelişmiş düzeylere ulaşmasında öğretmenlerin çok büyük payı olduğunu, öğretmenler sayesinde topluma dürüst, başarılı, faydalı ve çalışkan insanlar yetiştiğini ve bu insanlar ülkelerini ileriye taşıdığını söyledi.

Öğretmenlerin öğrencileri yetiştirirken birçok fedakarlıkta bulunduğunu ve onlara ışık tuttuğunu ifade eden Dr. Aksoy, ‘‘Toplum için bu kadar değerli olan öğretmenlere saygıda kusur edilmemeli ve değerleri bilinmelidir. Sadece öğrenciyken değil, büyüyüp yetişkin bir insan olunduğunda da öğretmenler unutulmamalıdır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun’’ şeklinde konuştu.