Başbakan Tufan Erhürman Yakın Doğu Üniversitesi’ni Ziyaret Ederek İnovasyon Merkezi Çalışmalarını Yerinde İnceledi…
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:44
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:37

Başbakan Tufan Erhürman heyetiyle birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’i ziyaret ederek, üniversite kampüsünü gezdi ve üniversitenin inovatif çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarette Başbakan Tufan Erhürman’a, Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven, Başbakanlık Bilim Danışmanı Haldun Yücel ve Başbakanlık Sosyal Sorumluluk Danışmanı Umure Örs eşlik etti. Ziyarette, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ile Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Soykurt da hazır bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi’nde, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel tarafından karşılanan Başbakan Erhürman heyetiyle birlikte İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi ile Hayvan Hastanesini gezerek birimler hakkında bilgiler aldı. Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ tarafından Başbakan Erhürman’a üniversitenin akademik birimleri, yayın, araştırma ve devam eden projeleri hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

Üniversitesinin Bilimsel Çalışmalarını Yerinde İnceledi…
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi’ni gezen Başbakan Tufan Erhürman’a, İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi Müdürü Ahmet Çağman ile 3D yazılım ekibi sorumlusu Ersin Aytaç tarafından; Süper Bilgisayar, sokak hayvanlarına yemek ve su sağlayacak FeedMe İstasyonları, 3D Laboratuarında yapılan çalışmalar, Otonom Elektirikli Minibüs, Düşünce Kontrollü Elektrikli Sandalye, Robotik Futbol Takımı NEU Islanders, Güneş Enerjili Arabalar ve yeni projeler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.


Hayvan Hastanesi Çalışmaları ve Gelinen Nokta Hakkında Bilgiler Aldı…
Daha sonra Hayvan Hastanesini ziyaret eden Erhürman’a burada da Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Osman Ergene ile Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Memduh Esendal tarafından laboratuvarlar, acil müdahale servisleri, teşhis tanı merkezleri, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve tedavi üniteleri gibi birimler hakkında detaylı bilgi verildi.

Üniversitenin Akademik Gelişmelerini Öğrendi…
Başbakan Tufan Erhürman’ın ziyareti kapsamında son olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ tarafından Yakın Doğu Üniversitesinin akademik çalışmaları hakkında sunum yapıldı. Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ sunumunda, üniversitenin gerek bilimsel, gerekse toplumsal fayda üretimine dönük çalışmalar yaptığını, ülke bilimine yön verirken dünya bilimine de önemli katkılar sağladığını anlatarak yapılan yayınlar, yürütülen araştırmalar ve projeler ile ilgili bilgiler aktardı.

Doç. Dr. İrfan Günsel: Başbakanın İnovatif Çalışmalarımızı Yerine İncelemesi Bizi Mutlu Etmiştir”
Ziyaret sırasında kısa bir açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Başbakan Tufan Erhürma’ın Yakın Doğu Üniversitesi’nin ar-ge ve inovasyon çalışmalarını yerinde incelemesinden dolayı mutluluk ve onur duyduklarını belirterek toplum faydasına dönüşecek projeler üretmeye ve geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Başbakan Erhürman: “Eğitim ve İnovatif Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim…”
Başbakan Tufan Erhürman da, yürüttüğü İnovatif çalışmaları ile “3.Nesil Üniversite” modeline örnek olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin inovatif çalışmalarını yerinde incelemekten heyecan ve mutluluk duyduğunu ifade ederek Yakın Doğu Üniversitesine yükseköğretim, bilim, teknoloji ve mühendislik konularında yürüttüğü araştırma-yenilik çalışmalarında başarılar diledi.